Vaata videot: uus Eestimaine dokumentaalfilm “Vaktsineerida!?!”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. oktoober 2015 kell 15:57Tänasest on võimalik kõigil tasuta vaadata 26. septembril esilinastunud Peeter Proosi dokumentaalfilm “Vaktsineerida!?!”, milles oma ala spetsialistid lahkavad vaktsineerimisega seonduvaid, seni korralikult lahti rääkimata teemasid.

 

“Filmi ajendas tegema soov tuua selgust vaktsiinidega seotud vandenõuteooriatesse ning püüd mõista vaktsiinide infolehtedel äratoodud võimalike kõrvaltoimete sisu ja olemust,” kommenteerib Proos, kes tutvustas oma teost ka kevadel toimunud Telegrami konverentsil.

Filmis “Vaktsineerida!?!” avavad probleeme elust võetud näidete ja teadlaste uurimuste põhjal proviisori haridusega Terje Tähe, kes hakkas vaktsineerimise ohutuses ja tõhususes kahtlema just isiklike kogemuste tõttu, ja Göteborgi ülikoolis hariduse saanud dr Jaan Suurküla Rootsist. Oma loo jutustab ka perekond, kelle kogemus vaktsineerimisega on kõike muud kui positiivne.

“Vaktsineerida!?!” ei ole mõeldud inimeste hirmutamiseks, vähemalt mitte rohkem kui õppefilmid liiklusohutusest, vaid selle eesmärk on praeguste ja tulevaste lapsevanemate teadlikkuse tõstmine vaktsineerimise alal. Pooleteise tunni sisse on kokku võetud olulisem osa sellest, mida igaüks peaks teadma enne, kui ta langetab otsuse lapse vaktsineerimise kahjuks või kasuks. Filmis ei käsitleta täiskasvanute kohustuslikku vaktsineerimist mõnedesse maailma piirkondadesse sõitmisel.

Vaata filmi:

 

Filmi tutvustav treiler:

Proos veab juba seitsmendat aastat Eesti üht esimest vandenõusid uurivat veebilehte Vanglaplaneet. 2011. aastal tegi ta dokfilmi “Eesti uus kord”, mis räägib Pronksiöö telgitagustest.

 

Allikad: filmi pressiteade, Vanglaplaneet

Foto: jezebel.com

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt