Vaktsineerimine kohustuslikuks: Saksamaa uus valitsus soovib Austriast eeskuju võtta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. detsember 2021 kell 11:54Saksamaa tõenäoline järgmine liidukantsler Olaf Scholz ütles teisipäeval, et toetab kohustuslikku koroona vastu vaktsineerimist. Tema sõnul jääb lõplik sõna selles asja Bundestagile, vahendab ERR.

 

Teisipäeval pidasid Saksamaa lahkuv liidukantsler Angela Merkel ning tema tõenäoline järeltulija Olaf Scholz kriisikoosoleku, mille teema oli koroonaviiruse levik. Kui veel eelmisel nädalal rääkis Scholz, et vaktsineerimine muutub kohustuslikuks teatud sektorites, siis nüüd oli sõnum juba laiem. Tõenäoliselt tehakse see kohustuslikuks kogu vaktsineeritavale elanikkonnale.

Sarnase otsuse tegi mõni nädal tagasi esimese lääneriigina teine Euroopa saksakeelne maa Austria, kus tekib kohustus veebruarist. Saksamaal on vaktsineeritud 68,5 % üldelanikkonnast, Lääne-Euroopa riikide seas on see üks madalamaid.

Samuti teeb uus valitsuskoalitsioon ilmselt neljapäeval ennetava otsuse seada sisse n-ö 2G reegel. See on sisuliselt sama Eestis kehtiva korraga, kus teatud tegevusi saavad teha vaid koroonaviiruse läbipõdenud või vaktsineeritud. Berliinis kehtib reegel juba 15. novembrist. Sarnaselt Eestiga võivad seal kohvikusse/muuseumi minna ka vaktsineerimata lapsed, kel on ette näidata negatiivne test – juhul, kui nad on vanemad kui 6 aastat (Eestis on see alates 12-aastastest).

“Soovime piirata ka eraelulisi kontakte. See tähendab, et vaktsineerimata inimesed saavad kohtuda väga vähestega – kuni kahe inimesega väljaspool enda majapidamist. Seda me arutame praegu. Tahame olla kindlad, et rangemaid reegleid kasutatakse ka suurematel üritustel. Samuti soovime teha nii, et kui nakatumisnäitaja on kõrge, siis klubides ja diskodel enam käia ei saa. Samuti kantakse maske igal pool, ka koolides,” sõnas Scholz. Saksamaal peavad maske kandma lapsed alates 6. eluaastast.

Tema sõnul on nüüd oluline ka inimestele märku anda, et vaktsineerimine ei lõppe ühe või kahe doosiga. Sellisest ideest andis eelmisel nädalal märku ka Euroopa Komisjon, mille ettepaneku järgi kehtiks vaktsiinipass vaid üheksa kuud pärast esialgset vaktsineerimiskuuri. Selle pikendamiseks tuleks saada aga tõhustusdoos.

 

Allikad: ERR, Visit Berlin

Foto: Soniabonet / Dreamstime

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt