Võimsad videod! Meeleavaldus Viinis: 44 000 osalejat, neli arreteerimist, vähe maske

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. detsember 2021 kell 10:11Foto: ekraanikuva

Juba neljandat laupäeva järjest marssisid Viini tänavatel inimesed, kes avaldasid meelt 1. veebruarist 2022 kehtima hakkava kohustusliku vaktsineerimise ja teise koroonameetmete vastu. Politsei hinnangul osales 11. detsembri protestil 44 000 inimest. Kohaliku ajakirjanduse andmetel pidasid meeleavaldusel kõnesid ka opositsioonipoliitikud (näiteks Austria endine siseminister Herbert Kickl) ning paljud osalejad eirasid maskikohustust.

 

Sagedamini esinenud sõnumid plakatitel olid “Ei kohustuslikule vaktsineerimisele” ja “Käed eemale meie lastest”.  Erinevad murded meeleavaldajate kõneluste/plakatite osas näitasid ka, et arvukalt osalejaid oli kohale tulnud ka mujalt riigist.

Politsei juuresolekul kandsid paljud maske ent kui korrakaitsjad lahkusid, võeti maskid jälle eest. Hiliseks pärastlõunaks oli politsei pidanud arreteerima neli inimest, peamisteks probleemideks olid maskikandmise ja teiste koroonameetmete eiramine ja pürotehnika kasutamine.

Ohutu meeleavaldamise ja kehtivate Covidi eeskirjade järgimise tagamiseks oli Viini politsei koos teiste Austria liidumaade politseinikega valves umbes 1400 ametnikuga.

 

Väikelinna Bregenzi tänavatel protestis 30% elanikkonnast

Et Austrias on kohustusliku vaktsineerimise ja koroonameetmete vastu protestimine aina kasvamas, annab kõnekalt edasi 12. detsembril Bregenzi linnas filmitud video, kus droon üle meeleavaldajate peale lendas.

Bregenzis elab ligi 30 000 inimest ning 30% neist ehk politsei hinnangul ca 9000 inimest oli pühapäeval meelt avaldamas. Püüa korraks ette kujutada, kui võimas oleks meeleavaldus Tallinnas, kui tänavatel marsiks 30% elanikest?

 

Allikad: Exxpress, Reuters, BBC, Vorarlberg, Youtube´i videod artikli sees, Bregenzi video Telegrami äpi grupist

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt