Telegrami uudised (nädal 46): vaktsineeritute pandeemia, rekordilised meeleavaldused maailmas ja vana normaalsus Rootsis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. november 2021 kell 13:08Teeme ülevaate ajavahemikul 15.-21. novembrini Eestis ja maailmas toimunust koroonanonsenssist. Nagu ikka, toimus pandeemia uudisteportaalides ja tele-eetris. Päris maailmas, näiteks Rootsis või inimeste hulgas, kes meediat ei tarbi, oli lihtsalt üks tavaline nädal, kus paaril hommikul tuli autoakendelt õhukest jääkirmet kraapida.

 

Millisena mäletad möödunud nädalat Sina?

 

1

https://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/koolidesse-saadetud-ninatestid-voivad-sisaldada-laste-tervist-kahjustavat-ainet

Koolidesse saadetud ninatestid võivad sisaldada laste tervist kahjustavat ainet

Õpetaja ja endine keskkonnaministri nõunik Robert Kiviselg kirjutas oma arvamusloos, et käesoleva aasta oktoobris avalikustas Euroopa Komisjon toidulisandite piirnormid, milles käsitleti etüleenoksiidi ohtlikkust ning seati täiendavad nõuded ka lastele mõeldud toodetele.

Selle peale on kaubandusest tagasi kutsutud terve hulk etüleenoksiidi sisaldavaid tooteid, nagu näiteks Twix, Snickers, Bounty, M&M´s jäätised, Premia mango sorbett, maasikaglasuuriga sõõrikud jne. Kuid see teema peaks puudutama ka Covid-teste, sest koolilastele soetatud ninatestide proovivõtupulgad on steriliseeritud just sellesama ainega. Ometi peavad kõik õpilased alates 1. klassist kolm korda nädalas selle mürgise ainega töödeldud pulga ninna toppima. Miks on ametkonnad vait?

 

2

https://www.telegram.ee/maailm/ule-90-vaktsineeritud-iirimaa-saadab-inimesed-koroonalaine-toustes-taas-kodutoole

Üle 90% vaktsineeritusega Iirimaa saadab inimesed koroonalaine tõustes taas kodutööle

Iirimaa Peaminister Micheal Martin tõdes teisipäevases telepöördumises, et riik on silmitsi järjekordse Covidi lainega ja peab viivitamatult tegutsema. “Meie nõuanne on praegu, et igaüks peaks töötama kodust, kui kohapeal viibimine just absoluutselt vajalik ei ole,” lisas ta.

Martini sõnul on tänavu vaid ühel korral olnud koroonaviiruse tõttu haiglasse sattunute hulk kõrgem kui läinud nädalal.

Seda hoolimata asjaolust, et Iirimaal on üks maailma kõrgeimaid vaktsineerimismäärasid ehk täielikult on poogitud umbes 90 protsenti üle 12-aastastest.

Riik avati pärast 18 kuud väldanud lukustusmeetmeid täielikult uuesti alles 22. oktoobril ning seisab vähem kui kuu aega hiljem silmitsi uute piirangumeetmetega.

 

3

https://www.telegram.ee/eesti/telegram-stockholmis-vana-normaalsuse-voimalikkusest

Millegi pärast on lood hoopis teistsugused Rootsis, kus täielikult vaktsineerituid on ca 70% ja piiranguid on rakendatud minimaalselt.

Telegram käis Stockholmis oma silmaga kaemas vana normaalsuse võimalikkust

Riigi peaepidemioloog Anders Tegnell loodab, et 1. detsembril kasutuselevõetav koroonapass spordi jt suuremate sündmuste tarvis ei laiene mitte kunagi kohvikutele ja muuseumidele .

 

4

https://www.telegram.ee/maailm/vaade-valjastpoolt-vaktsineeritute-pandeemia-mittetoimivad-vaktsiinid-ja-ignorantsed-poliitikud

Vaktsineeritute pandeemia – mittetoimivad vaktsiinid ja ignorantsed poliitikud

Saksakeelne veebiportaal ScienceFiles võttis luubi alla koroonapandeemia poliitilise olemuse, illustreerides olukorda Covid-19  nakatumise haiglaandmete graafikutega erinevates riikides.

Kogutud andmed näitavad väga selgelt, et pandeemia on arenemas vaktsineeritute pandeemiaks, mis peaks omakorda püstitama küsimuse: kui suur osa on vaktsiinidel/geeniteraapial selles, et positiivsete testide ja Covid-19sse haigestunute arv on hüppeliselt kasvanud. Kas keegi on uurimas võimalust, et massvaktsineerimine näib lausa soodustavat SARS-CoV-2 levikut ja selle tagajärjel haigestumist?

 

5

https://www.telegram.ee/arvamus/lancet-mittevaktsineeritute-stigmatiseerimine-ei-ole-oigustatud

Ka tunnustatud doktor Günther Kampf avaldas The Lancetis arvamust, et mittevaktsineeritute stigmatiseerimine ei ole õigustatud

„Vaktsineeritud inimestel on raske haiguse risk väiksem, kuid neil on siiski pandeemias oluline roll. Seetõttu on vale ja ohtlik rääkida vaktsineerimata inimeste pandeemiast. Ajalooliselt on nii USA kui ka Saksamaa tekitanud negatiivseid kogemusi, häbimärgistades osa elanikkonnast nende nahavärvi või religiooni tõttu.

Kutsun kõrgetasemelisi ametnikke ja teadlasi üles lõpetama vaktsineerimata inimeste, kelle hulka kuuluvad meie patsiendid, kolleegid ja teised kaaskodanikud, sobimatu häbimärgistamine ning pingutama ühiskonna lepitamise nimel,“ kirjutas dr Kampf maailma tuntuimas teaduslikus meditsiinižurnaalis.

 

6

https://www.telegram.ee/maailm/usa-toidu-ja-ravimiamet-soovib-2076-aastani-salastada-pfizeri-vaktsiiniandmed

USA toidu- ja ravimiamet soovib 2076. aastani salastada Pfizeri vaktsiiniandmed

Ameerika Ühendriikides taotleb enam kui 30 riigi mainekamate ülikoolide akadeemikut, professorit ja teadlast ligipääsu andmetele ning teabele, mille Pfizer esitas FDA-le ehk Toidu- ja Ravimiametile COVID-19 vaktsiini müügiloa saamiseks.

Kuigi FDA suutis väidetavalt Pfizeri dokumendid müügiloa andmiseks põhjalikult läbi vaadata 108 päevaga, nõuab ta nüüd üle 20 000 päeva ehk 55 aastat, et need dokumendid avalikkusele kättesaadavaks teha. Kas see info muudab sinu silmis selle firma koroonavaktsiini rohkem või vähem usaldusväärseks?

 

7

https://www.telegram.ee/eesti/hando-tonumaa-voitis-kohtus-heliis-raudsikut

Hando Tõnumaa võitis kohtus Heliis Raudsikut

Käesoleva aasta aprillis kirjutasime värskelt alanud kohtulahingust, mille algatajaks oli Delfi faktikontrollijate ridadesse kuuluv Heliis Raudsik, kes kaebas Telegram.ee juhi Hando Tõnumaa kohtusse, kuna ei suutnud kogenud faktide kontrollijana tuvastada meie ajaviite rubriigis avaldatud satiiri tema enda kohta ja võttis seda tõe pähe. 18. novembril saime aga advokaadilt rõõmustava teate, et kohus jättis Heliis Raudsiku hagi rahuldamata.

Muuhulgas leidis kohus, et iga keskmiselt mõistlik inimene võtab kõne all olnud artiklit satiirina ning samuti tasub Raudsikul arvestada, et kui ta valib pooli ja ja teisi arvustab, võib ta ka ise kriitika alla sattuda. Kohus lisas ka, et satiir oma olemuselt pilge ühiskonnas esineva suhtes ja sõnavabaduse kaitse all, seega saab artiklit pidada kui üheks näiteks igakülgse ühiskonna kajastuse kohta

Hagi rahudamata jätmisega jäävad ka kõik kohtukulud Heliis Raudsiku kanda.

 

8

https://www.telegram.ee/maailm/videod-5-ulemaailmne-meeleavaldus-vabaduse-eest-miljonid-taas-tanavatel

Laupäeval toimus 5. ülemaailmne meeleavaldus vabaduse ja põhiõiguste kaitseks

Eriti suureks kasvas protest Austrias ja Victoria osariigis Austraalias , massiliselt oldi tänavatel ka Horvaatias ja Hollandis.

Austerlasi ajendas tänavatele tulema ka valitsuse äsjane teadaanne, et alates 1. veebruarist on koroona vastu vaktsineerimine kohustuslik ning seni on vaktsineerimata inimesed sisuliselt vangid omas kodus.

Victoria pealinnas Melbourne’is aga valas õli tulle uudis aastavahetusest “traditsiooniliste koroonameetmetega”.

Vähem kui 2 aastaga on koroonameetmetest saanud traditsioon, mis on justkui alati olnud. Melbourne’I juhid reklaamivad, et linn on avatud ja jääb avatuks ning selle tähistamiseks tehakse aastavahetusel suurejooneline lasershow droonidelt. Et sellest osa saada, peab inimene olema vaktsineeritud ja ostma ka pileti aastavahetuse peole. 5 miljonilise rahvaarvuga linnas tuleb müügile 40 000 piletit aastavahetuse lasershowle, mis toimub üheaegselt neljas sektoris. Mida teevad ülejäänud 5 miljonit Melbourne’I kodanikku? Kas aastavahetus ainult vaktsineeritutele saab uueks normaalsuseks ja mujal maailmas, seda näitab aeg.

 

9

https://telegramplay.ee/alternatiivne-mottekaik-viiruse-olemusest-ja-levikust/

Kogu selle käest läinud koroonahulluse sees ei tasu unustada, et kogu kriisi baasalused ehk viiruse enda olemus on endiselt suure küsimärgi all.

Tuletame siinkohal meelde möödunud aastal tehtud videot aktivisti ja tervislike eluviiside praktiseerija Tom Barnetti sulest: Alternatiivne mõttekäik viiruse olemusest ja levikust

Meditsiinilise taustaga Barnett toob päevavalgele väga olulised faktid: me tegelikult ei tea, kas viirust on üldse võimalik saada teiselt inimeselt või loomalt või kas kätepesemisest ja maskide kandmisest on üldse kasu, et päästa end koroonaviirusest jne jne. Sest kui viirust pole isegi isoleeritud selle algses tähenduses, siis millest me üldse räägime?

Vaata videot ise Telegrami videoportaalis TelegramPlay.ee.

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast. Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Allikad: lingid teksti ja artiklite sees

Videomontaaž: Telegram

Foto: ekraanikuva

 

Toimetasid Sander Soomaa ja Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt