Colorados ja Washingtonis avaneb 1. jaanuarist vaba aja kanepiturg

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. detsember 2013 kell 10:30USA Colorado ja Washingtoni osariigis on alates 1. jaanuarist lubatud lõõgastaval eesmärgil kanepiga kauplemine, mis tähendab, et kanepit saab osta poest, vahendas BNS.

 

Colorados on müügiloaga poodidest, mida praeguseks on sadu, võimalik juba uue aasta esimesel päeval kanepit osta. Seda müüakse korraga kuni 28 grammi ja ostja peab olema vähemalt 21 aastat vana.

Kanepikasvatajad ja -müüjad loodavad uue uimastipoliitika levikut ka teistessegi osariikidesse. Ettevõtted pakuvad kanepituure piirkondadesse nagu Colorado suusakuurordid, kus on tekkimas hollandilik kohvipoodide kultuur.

Meditsiinieesmärgil on kanepi kasutamine juba praegu lubatud 19 USA osariigis ja suuremas osas neist ei peeta isiklikku tarbimist kuriteoks. Colorados ja Washingtonis avaneb aga vaba aja kanepiturg, millega kohalikud võimud hakkavad kontrollima selle kasvatamist, tarnimist ja turustamist.

Kui ravikanepi turu maht oli 2013. aastal 1,4 miljardit dollarit, siis lõõgastuskanepi lisandumisega kasvab see prognooside põhjal 2014. aastal 64 protsenti ja ulatub 2,34 miljardi dollarini.

Mõlemad osariigid legaliseerisid kanepi lõõgastava tarbimise möödunud aasta novembris läbi viidud referendumidega, kuid jõustub see nüüd 1. jaanuarist.

Colorado kuulsas Rocky Mountaini suusapiirkonnas anti sel nädalal müügiluba 348 väikepoele. Washingtoni võimud on saanud ajalehe Seattle Times andmetel 3746 kanepiga kauplemise taotlust.

 

Allikad: BNS, ERR, Reuters

Foto: telluridebudcompany.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt