Algas allkirjade kogumine kanepi seadustamiseks Euroopa Liidus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. veebruar 2014 kell 13:13Sel nädalal alustati allkirjade kogumist Euroopa kodanike algatuse tarbeks, mille eesmärgiks on kanepi legaliseerimine Euroopa Liidus. Tegemist on ühe laiahaardelisema kanepiga seotud seaduste muutmise initsiatiiviga Euroopa ajaloos.

 

Euroopa kodanike algatus on Euroopa Liidus otsedemokraatiat soodustav initsiatiiv, mille järgi saab 1. miljoni allkirja kogumisel seitsmest Euroopa liimesriigist 12-kuulise perioodi jooksul esitada õigusakti ettepaneku otse Euroopa Komisjonile.

Algatuse “Weed like to talk” allkirjade kogumise kampaania algas ametlikult käesoleval nädalal. Kui allkirjade kogumisel ollakse edukad võetakse teema Euroopa Komisjonis hääletusele järgmisel aastal.

Algatust organiseeriva grupi sõnul on projekti eesmärgiks Euroopa Liidus kanepi tootmist, kasutamist ja müüki reguleerivate seaduste ühtse poliitika väljatöötamine. Projekti ettepanekuks on lisaks kanepi omamisele ka kanepi kasvatamise ja jaekaubanduse legaliseerimine. Tegemist on kindlasti ühe kõige laiahaardelisema püüdega Euroopas kanepiga seotud seaduseid reformida.

 

Allikad: The JointBlog, Weed like to talk, The European Citizens’ Initiative Official register

Foto: Scanpix

 

Toimetas Hendrik MereKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt