Uruguays hääletatakse kanepi legaliseerimise üle

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. juuli 2013 kell 10:36Uruguay parlamendi alamkoda hääletab kolmapäeval marihuaana legaliseerimise üle. Eesmärgiks on, et tulevikus korraldaks ja kontrolliks kanepi tootmist, müüki ja kasutamist riik. Tegemist on esmakordse sellelaadse algatusega maailmas, millega Uruguay üritab leida uusi vahendeid uimastivastases võitluses, vahendab BNS.

 

Ladina-Ameerikas on möllanud verine uimastivastane sõda juba aastakümneid ja siiani vaid kehvade tulemustega. Narkootikumide tarbimine kasvab, uimastikaubandusega kaasnev vägivald ja kuritegevus kogub aina hoogu ning on paljudes riikides võtnud väljakannatamatud mõõtmed. Mitmete riikide liidrid on sunnitud olnud tõdema, et uimastivastane sõda on läbi kukkunud ja võitluseks tuleb otsida uusi vahendeid.

Uimasteid legaliseerima on kutsunud ka Guatemala president, temaga on ühel meelel Mehhiko, Colombia ja Brasiilia endised riigipead. Ka Uruguays oli president José Mujica see, kes tegi kanepi legaliseerimise ettepaneku, et ühiskonda liita ning hoida inimesed eemal ohtlikumate uimastite tarbimisest, pakkudes neile seadusliku ja ohutuma alternatiivi. Riigis on läbi viidud ka põhjalik kanepit toetav meediakampaania.

Uruguay on praeguse valitsuse all võtnud vastu mitmeid julgeid seaduseid – näiteks legaliseeriti ka abordid ja samasooliste abielud. Nende vasakpoolsete vaadetega presidenti on nimetatud ka maailma vaesemaks, sest sõidab ringi tillukese Volkswageni põrnikaga ning jagab enamuse oma sissetulekutest heategevuseks.

 

 

Allikad: BNS, Boston Review

Foto: blog.norml.org

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt