Videod: miljonid inimesed protestisid diktaatorlike koroonameetmete vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. detsember 2021 kell 16:32Foto: kollaaž / Canva

Koroonapettus on meie elu mõjutanud pea kaks aastat ning enamik vandenõuteoreetikute hoiatustest on tänaseks täitunud – see tähendab, et enam pole tegemist vandenõuteooriaga, vaid vandenõu faktiga. Peavoolu uudistest kuuleme pidevalt teateid kohutavalt hirmsa viiruse kohta, aga miks pole seal juttu laiaulatuslikust fundamentaalsete inimõiguste püsivast kaotusest?

 

Kuigi WHO andmetel pole uue omikron-variandi tõttu keegi surnud, ja seda vaatamata sellele, et tüve on tuvastatud 38 riigis, rakendavad maailmajuhid lisameetmeid piirangutele, sealhulgas tehakse suuri trahve, et sundida elanikkonda täielikult vaktsineerima.

Milleks on üldse inimõigused loodud, kui nendest võib vabalt teerulliga üle sõita? Kas “inimõigused” on loodud ainult selleks, et jätta mulje, nagu sellised asjad oleksid olemas või on nad loodud selleks, et nad kehitvad ainult headel aegadel? Möödunud nädalavahetusel protestiti mitmel pool maailmas, sh Saksamaal, Iirimaal, Kreekas, Hollandis, Austrias, Itaalias, Austraalias ning Luxemburgis murdsid inimmassid sisse ainult vaktsineeritud inimestele loodud jõuluturule.

 

Iirimaal toimunud koroonapettuse meeleavaldusel laulsid tuhanded inimesed Twisted Sistersi tuntud lugu “We’re not gonna take it” (Me ei allu enam sellele).

 

Holland, Utrecht

Kas sina teadsid, et Hollandis peab spaad, restoranid jt meelelahutuskohad sulgema kella 5-st, sest seal pesitseb eriti varajane viirus? Alles aasta alguses teatasid Hollandi võimud, et vaktsineerimine on vabatahtlik, tänaseks on sellest vandenõusteooriast saanud Hollandis reaalsus.

 

Hollandis Utrechtis kogunes mitu tuhat inimest laupäeval tänavatele, et kritiseerida eelmisel nädalavahetusel jõustunud uusi koroonaviiruse piiranguid. Meeleavaldajad kõndisid mööda tänavaid, kandes plakateid tekstiga “Meditsiinivabadus kohe!” ja protestijad rääkisid vabalt rahvusvahelisele meediale, et tegemist on pettusega, mingit pandeemiat pole ning inimest kaitseb tema immuunsüsteem, mitte vaktsiin.

 

Austria, Viin

Austria teatas novembris, et kehtestab esimese riigina maailmas sundvaktsineerimise kogu elanikkonnale ja vaktsiinist keeldujatele saab määrata kuni 7200 eurot trahvi. Möödunud nädalal teatasid Austria võimud, et arutusel on juba ka vaktsiinikriitikute vangistamine.

 

Tuhanded meeleavaldajad marssisid laupäeval läbi Viini, mõistes hukka valitsuse COVID-19 poliitika. Rohkem kui 40 000 inimest tuli tänavatele, et protesteerida pikendatud sulgemise ja valitsuse plaanide vastu muuta alates 2022. aasta veebruarist vaktsineerimine kohustuslikuks. 1500 inimest korraldasid meeleavalduse vastu protesti. Sündmuse eskaleerumise vältimiseks saadeti kohale üle 1000 politseiniku. Protest tuli siis, kui Austria pikendas sulgemist esialgse 10 päeva asemel 20 päevani. Parlamendikomisjon kiitis meetme heaks nädala alguses.

 

Itaalia, Genova

Itaalias Genovas protestisid tuhanded inimesed koroonatürannia vastu ja lauldi üheskoos “Meiesugused inimesed ei anna kunagi alla!”. Itaalia rahvas on protestinud juba kuid, et näidata üles vastumeelt valitsuse kehtestatud karmide meetmete osas.

Kuigi mitmed protestid on lõppenud lausa politsei poolt tekitatud kehavigastustega, on itaalia rahvas teatanud, et nemad ei anna mitte kunagi alla.

 

Belgia, Brüssel

Politsei kasutas möödunud pühapäeval pisargaasi ja veekahureid, et ajada laiali ametnikke munakivide ja ilutulestikuga loopinud meeleavaldajad, kuna valitsuse kehtestatud COVID-19 piirangute pärast toimunud meeleavaldus Brüsselis muutus vägivaldseks.

 

Mitu tuhat meeleavaldajat marssis rahumeelselt läbi Belgia pealinna kesklinna naabrusse, kus asuvad Euroopa Liidu (EL) institutsioonide peakorterid, kus meeleavaldus eskaleerus. Meeleavaldajad protesteerisid oktoobris kehtestatud reeglite vastu, mis kohustavad inimesi näitama baaridesse ja restoranidesse pääsemiseks COVID-19 pääset. Reedel teatasid kohalikud võimud, et nakatumisnäitajate piiramiseks peab ka algklassides hakkama kandma kohustuslikku maski.

 

Luxembourgis murdis rahvas sisse ainult vaktsineeritud inimestele loodud jõuluturule.

 

Austraalia – koroonatürannia testitsoon

Teatavasti on Austraalias rakendatud kõige retsimaid koroonameetmed, sh on seal loodud nn vangilaagrid positiivse testi saanud tervetele inimestele. Koroonapettuse meeleavaldused on toimunud juba üle aasta, kuid valitsusele ei meeldi, kui rahvas avaldab meelt vabaduse nimel. Selle nimel on Victoria osariik loomas määrust, mis lubab meeleavaldustel osalejaid trahvida kuni 22 000 dollariga.

Kümned tuhaned inimesed Melbourne’is:

 

 

New Yorgis, Time Square’il avaldati meelt Austraalia meeleavaldajate toetuseks:

 

Saksamaa, Berliin

Saksamaa on kehtestanud üleriigilise lukustuse vaktsineerimata inimesetele ja avalikes kohtades kehtb 2G reegel, mis lubab ainult topeltvaktsineeritutel inimestel ja läbipõdemistõendi omanikel seal viibida.

 

Saksamaa kantsleri Angela Merkeli, tema määratud järglase Olaf Scholzi ja riigi piirkondlike juhtide vahel kiideti neljapäeval heaks uued riiklikud piirangud. Riigi eesmärk on karmistada piiranguid vaktsineerimata isikutele ja nõuda vaktsineeritutele täiendavaid teste, et püüda enne jõule murda plaandeemia neljandat lainet. Varem oli sel päeval linnas kavas korraldada mitmeid teisi kogunemisi, kuid võimud on need keelustanud.

 

Saksamaa, München

Münchenis läks koroonameetmete vastaste meeleavaldajate miiting üle kaklusteks politseiga. Protest toimus ajal, mil Saksamaa kaalub uusi Covidi piiranguid, et võidelda juhtumite järsu hüppega seoses uue Omikroni variandi olematu ohuga.

 

 

Kreeka

Ka Kreekas üritatakse kehtestada sundvaktsineerimist olematu pandeemia ettekäändel täiesti tervetele inimestele. Esimesena kehtestatakse sundvaktsineerimine 60-aastastele ja vanematele. Nagu ikka, keeldujatele on plaanis kehtestada suured trahvid.

 

 

Sloveenia, Ljubljana

Meeleavaldajad kogunesid laupäeval Sloveenia pealinna Ljubljanas Vabaduse väljakule, et väljendada oma vastuseisu valitsuse viimastele COVID-19 meetmetele epideemia ohjeldamiseks, samuti uue COVID-i vastase seaduse ettepanekule. Politsei pidas mitut meeleavaldajat läbi kesklinna marssimisel füüsiliselt kinni.

Politsei peatas meeleavalduse Adjovscina väljakul ja kutsus meeleavaldajaid üles paigalt lahkuma. Meeleavaldajatel tekkisid kokkupõrkeid politseiga Miklosiceva tänaval, kus politsei blokeeris tee. Kuna miitingud olid ette teatamata ja korraldajad turvameetmeid ei rakendanud, kaasati korra hoidmiseks ka politseinikke, koerajuhte ja ratsaväge.

 

“Kui valitsus kardab rahvast, siis on vabadus; kui rahvas kardab valitsust, siis on türannia” – Thomas Jefferson

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

Allikad: videod artikli sees

Foto: kollaaž / CanvaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt