NSA kaardistab ameeriklaste sidemeid ja seltsielu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. september 2013 kell 9:27USA riiklik julgeolekuamet NSA on kasutanud jälgimisprogrammidega kogutud informatsiooni ka mõnede Ühendriikide kodanike sidemete ja seltsielu kaardistamise eesmärgil, kirjutas laupäeval ajaleht New York Times, viidates uudises dokumentidele, mille lekitas USA luuresaladused avaldanud Edward Snowden, vahendas BNS.

 

Väljaande kinnitusel on NSA koostanud muu hulgas mõnede ameeriklaste sotsiaalelu skeeme, millest selgub, kus nad mingil ajal asuvad, keda reisile kaasa võtavad ja muud privaatset informatsiooni. New York Timesi teatel ei selgu Snowdeni dokumentidest, mida taolise analüüsiga on  saavutatud või tahetud saavutada. Dokumentide kohaselt võib NSA vastavat informatsiooni USA kodanike kohta talletada mitmeteks aastateks.

Ühendriikide president Barack Obama on kinnitanud, et NSA jälgimisprogrammid on allutatud rangetele reeglitele, mis austavad ameeriklaste privaatsusõigusi. Luureametnike sõnul kaitseb NSA inimeste privaatsust nn minimiseerimisprotsessi kaudu, piirates ameti analüütikute kätte läbivaatamiseks antavate andmete hulka.

Ühendriikide seaduste kohaselt tohib NSA ameeriklaste järele nuhkida üksnes siis, kui nad on ühenduses terrorismis kahtlustava isikuga või mõne välisriikide luureteenistuse sihtmärgiga. Snowdeni lekitatud dokumentidest on siiski ilmnenud, et NSA on korduvalt ameeriklaste privaatsusõigusi rikkunud.

 

Allikad: BNS, NY Times

Foto: internet

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt