Keemiaravi pettus – pärast ravi levib vähk kiiremini

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. jaanuar 2013 kell 13:58Washingtoni teadlased said hiljuti üllatuse osaliseks, kui uuringu käigus püüti välja selgitada, miks on eesnäärme vähirakke niivõrd raske tavapäraste vahenditega ravida. Nimelt selgus, et keemiaravi ei pruugigi vähirakke hävitada, vaid annab pigem tõuke nende levikuks, mille edaspidine mahasurumine on juba oluliselt raskendatud.

Uue avastuse kohaselt pole tänapäeval standardne keemiaravi meetod mitte ainult täielik läbikukkumine, vaid ka vähihaigetele kahjulik.

Ajakirjas Nature Medicine on šokeeriva leiu (mis on peavoolu teadlaskonna poolt põlu alla seatud) detailsest ülevaatest näha, et keemiaravi tagajärjel vallandub tervetes rakkudes proteiin, mis tegelikkuses toidab vähirakke ja põhjustab nende arengut ja levikut.

Uuringu kohaselt ajendab keemiaravi terveid rakke vabastama WNT16B proteiini, mis soodustab vähirakkude ellujäämist ja kasvu. Samuti kahjustab keemiaravi kindlalt ka tervete rakkude DNA-d, mis tekitab pikaajalist kahju ja püsib ka pärast seda, kui keemiaravi lõpetatakse. Selline tervete rakkude hävitamise ja vähirakkude leviku soodustamise kombinatsioon teeb keemiaravist pigem vähki põhjustava tegevuse.

“Terve raku WNT16B proteiin reageerib läheduses oleva vähirakuga, mis paneb selle kasvu vohama ja muudab ta edaspidisele ravile vastupidavamaks,” kirjutab uuringu kaasautor Peter Nelson uuringu tulemusest, mida ta nimetas täiesti ootamatuks.

Seega, kes soovib tõesti vähist vabaneda, peaks valima mõne alternatiivsema tee. Paljud arstid praktiseerivad kasvaja ravimist ka toitumise korrigeerimise abil, näiteks suurendades vitamiinide ja orgaanilise toidu hulka patsiendi menüüs.

Dr. Raghu Kalluri (sarnase uuringu autor, mille tulemused avaldati eelmisel aastal ajakirjas Cancer Cell) tunnistab, et: “Kasvajaga manipuleerides võime lõpuks teha midagi, mis paneb selle kasvama ja metastaase tekitama, mis aga lõpuks patsiendi ka tapab.” Selles konkreetses uuringus leiti, et ravimid, mida tavaliselt keemiaravile lisaks kirjutatakse, panevad kasvajad metastaase tekitama.

Loe pikemalt portaalidest Hingepeegel.ee, Naturalnews.com või vaata kajastust Fox Newsis.

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt