Venemaa ei anna Snowdenit USA-le välja

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. juuli 2013 kell 18:42 

Venemaa ei anna USA-le välja endiselt Moskva Šeremetjevo lennujaama transiittsoonis viibivat Ühendriikide luuresaladused lekitanud Edward Snowdenit, ütles president Vladimir Putini pressiesindaja Dmitri Peskov reedel, vahendab BNS.

 

“Venemaa ei ole kunagi kedagi välja andnud ning ei tee seda ka tulevikus,” ütles Peskov, vastates küsimusele, kas Moskva lähenemine teistes riikides tagaotsitavate isikute küsimusele on muutunud.

Tema sõnul pingutab Kreml selle nimel, et Snowdeni afäär ei kahjustaks USA-Vene suhteid. “President on näidanud üles otsusekindlust, et suhete halvenemist vältida. Ma ei kahtle, et me suudame sellest hoiduda. Siiski võivad Snowdeni ümber aset leida uued arengud,” rääkis pressiesindaja.

Ta kinnitas, et Snowdeniga seonduv ei mõjuta Putini läbikäimise ajakava oma Ühendriikide kolleegidega. “Te näete tema ajakavast, et ta ei ole Snowdeni afääril silma peal hoidmiseks loobunud senisest päevakorrast,” märkis Peskov.

Washingtoni luuresaladuste lekitaja esitas Moskvale varjupaigataotluse 16. juulil.

 

Washington ei taotle Snowdenile surmanuhtlust

USA ei taotle luuresaladuste lekitajale Edward Snowdenile surmanuhtlust, selgus Ühendriikide justiitsministri Eric Holderi kirjast reedel.

Holder ütles oma Vene kolleegile saadetud kirjas, et “süüdistused, millega ta [Snowden] silmitsi seisab, et näe ette sellist võimalust [surmanuhtlust] ning USA ei taotle surmanuhtlust isegi siis, kui härra Snowdenit süüdistataks täiendavates, surmanuhtlusega karistatavates kuritegudes”.

 

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Russia Today,

Foto: heavy.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt