Soome kirjanik: UFO-d on olemas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. veebruar 2013 kell 14:50Foto: Soppakanuuna – Own work, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Rauni-Leena Luukanen-Kilde on kirjanik, õppejõud ja ufoloog, kes oli 1970-ndatel ja 80-ndatel üks tunnustatumaid arste Rovaniemis. Praegu veedab ta pensionipõlve Norras ja on juba aastakümneid saanud tohutut tähelepanu oma julgete sõnavõttudega paranormaalsetel teemadel.

 

Luukanen-Kilde alustas UFO-de ja parapsühholoogia teemadel rääkimist ja raamatute väljaandmist aastal 1982. Kuigi eesti keeles tema teoseid veel avaldatud pole, on ufoloogi põnevate kogemuste ja seisukohtadega võimalik tutvuda Youtube’is levivate intervjuude kaudu.

 

UFO-fotode salatuba

 

Luukanen-Kilde kardab, et tema julgeid väljaütlemisi sisaldavad intervjuud võivad varem või hiljem internetist kaduda. Siiski leiab ta, et selle info jagamine on äärmiselt oluline ja teeb kõik selleks, et see leviks nii laialdaselt kui vähegi võimalik.

 

Aastakümneid tagasi osales kirjanik ühel konverentsil koos Nõukogude Liidu kosmonaudi Pavel Popovitši, USA kindrali Albert Stubblebine’i ja kosmoseuurijast teadlase John Alexander Simpsoniga. Konverentsi lõpus küsitud Luukanen-Kildelt, kas ta sooviks näha midagi väga iseäralikku. Naine viidi konverentsihoone keldrisse, kus oli neli umbes 50 cm paksust raudust. Ruumi seintel olid massiivsed UFO-dest tehtud fotod, mis pärinesid kõikjalt üle maailma. Ühel seinal rippus suur Nõukogude Liidu kaart, millele olid kinnitatud nõelad, ent küsimuse peale, millega tegu on, vastati talle vaid salapärase naeratusega. Ilmselt oli tegu kas UFO-de maandumis- või nägemispaikadega.

 

„USA ja Venemaa valitsused teavad kõike,” on kirjanik kindel ja lisab, et talle on UFO-de teemal edastatud üsna palju infot. Väidetavalt on Venemaa sõjavägi osalenud operatsioonides, kus on püütud UFO-sid alla tulistada. Mõned objektid olevat ka alla tulistatud, ent see keelati väidetavalt ära, sest kosmoselaevade tagasirünnakutes kandis sõjavägi liialt suuri kahjusid. Luukanen-Kilde ütleb muu hulgas, et USA-s töötavad erinevates salajastes baasides külg külje kõrval nii inimesed kui ka „muud päritolu“ teadlased.

 

„Ajas rändamine ei ole ulme, vaid reaalsus”

 

Luukanen-Kilde arvab, et UFO-de ülikiire liikumise puhul ei ole tegu meie jaoks tundmatute kiirustega, vaid hoopis dimensioonivahetusega, mis tähendab mitte ainult ühest kohast teise, vaid ka ühest ajast teise ilmumist. „Ajas rändamine ei ole ulme, vaid reaalsus,” lisab ta.

 

Ta on aastaid kuulanud kümnete inimeste UFO-lugusid: üks mees olevat väitnud koguni, et ta sõitis tulnukate laevaga Kuu teisele poolele, kus oli kohanud oma surnud sugulasi. „Mina usun, et me oleme kõik üks – UFO-d, elavad inimesed ja surnud. Energia on ju füüsikaline suurus, see on kõikjal ega lakka kunagi olemast,” arvab kirjanik ning lisab, et selles loos nähtud inimesed ei pruukinudki eksisteerida mitte füüsiliste, vaid eeterlike kehadena. Ta võrdleb seda nn fantoomjäseme mõistega, kus inimene, kellel on näiteks jalg amputeeritud, tunneb endiselt selle olemasolu.

 

Milliseid paranormaalseid kogemusi on ette tulnud aga kirjanikul endal?

„Enamasti on need olnud psühholoogilised ning toimunud uneseisundis, aga on ka olnud füüsilisi kontakte,” ütleb ta ja toob näitena juhtumi, kui ta veel Soomes elades oma maja kohal UFO-t nägi. Laev hõljus umbes 15 minutit ühe koha peal ja seejärel haihtus. Järgmisel päeval aga ilmus kohalikus lehes suur artikkel, millest selgus, et sadakond ümbruskonna elanikku olid samuti seda laeva näinud. Loomulikult oli ajakirjanik küsinud kommentaare ja ühe sõjaväe esindaja sõnul olla tegu olnud ühe koha peal seisnud raketiga.

 

Rauni-Leena Luukanen-Kilde ja tema raamatute kohta leidub internetis rohkelt materjali. Jääb üle vaid loota, et tema teosed peagi ka mõne Eesti kirjastuse lauale jõuavad.

 

Ühte intervjuud temaga võid vaadata siit.

 

Toimetas Chris KalaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt