Uudiseid Leedust: lõunalätlased on pärast eurot Leedus ostlema hakanud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. jaanuar 2014 kell 11:08Põhja-Leedu täitus ostlevatest lätlastest

Euro Lätis kehtima hakkamise järel on Lõuna-Läti piirkondade elanikud asunud senisest suurema innuga ostlema Põhja-Leedus.

Väidetavalt on nüüd Leedus kõik odavam kui Lätis ja lätlased ostavad praktiliselt kõike – toiduainetest rõivasteni.

Allikas: Lithuania Tribune

 

Leedu eesistumise aegu kadusid euroliidus illusioonid Venemaa suhtes

Leedu eesistumise aegu euroliidu juhtriigina kadusid analüütikute hinnangul liidus endas illusioonid Venemaa suhtes, sellele aitas kaasa ka Ukrainas toimunu. Samuti oli Leedu edukas muu Euroopa ja endiste Nõukogude Liidu liikmete tiheda läbikäimise vajalikkuse rõhutamisel.

Allikas: Lithuania Tribune

 

PBK ülekande katkestamine tõi Leedus kodanikutunnustuse

Leedus saab oma kodanikukohuse kindlameelse täitmise eest medali kaabel-TV operaatorfirma direktor.  Meest tunnustatakse selle eest, et katkestas kanali PBK ülekandmise, sest seal mustati Leedut. Nimelt katkestati 4. oktoobril PBK transleerimine antud võrgus saate “Inimene ja seadus“ ajal, kuna seal käsitleti 1991. aasta traagilisi jaanuarisündmusi Vilniuses ainult ja väga selgelt idanaabri huve esindava propaganda vaatenurgast.

Allikas: Delfi.lt

 

 

Foto: scyscrapercity.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt