Leedu keskpankur: palgad hakkavad pärast eurole üleminekut kasvama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. jaanuar 2014 kell 18:43Keskmine palk Leedus kasvab pärast eurole üleminekut kiiremini kui inflatsioon ja sellega kasvab ka reaalne ostujõud, ütles teisipäeval Leedu keskpanga president Vitas Vasiliauskas.

 

“Leedu Panga hinnangul kasvavad eurole ülemineku positiivse mõju tõttu majandusele palgad keskpikas perspektiivis 0,6 protsenti kiiremini kui inflatsioon. See tähendab, et sissetulek kasvab hindadest kiiremini ja reaalne ostujõud suureneb. Seega pole teoreetilistel arutlustel näljahädast eurole ülemineku järel reaalset alust,” ütles keskpanga juht BNS-ile.

Leedu on avaldanud soovi eurole üle minna alates 2015. aastast, ometigi on sellest ideest vaimustuses pigem valitsus ja keskpank. Baltic Business Newsi poolt vahendatud delfi.lt uuringu andmetel usub kaks kolmandikku leedukaid, et euro tõstab hindu. Hindade samana püsimist või isegi langemist uskus vaid 6% küsitletutest.

 

 

Allikad: BNS, Baltic Business News

Loe ka: Baltic Course

Foto: albionmich.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt