Rootsi kaitsepolitsei soovib ligipääsu eraisikute telefoni- ja e-postiinfole

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. november 2013 kell 9:14Rootsi julgeolekupolitsei Säpo tahab, et Rootsis tegutsevad teleoperaatorid loovutaksid talle automaatselt andmed eraisikute telefonikõnede ja elektronkirjavahetuse kohta, ütles Rootsi raadio. Väljaande Ny Teknik andmetel on seni Säpole “ei” öelnud vaid üks operaator, Rootsi Tele2.

 

Praegu kehtiva korra kohaselt tuleb Säpol ja teistel kuritegusid uurivatel ametiasutustel kokku leppida iga operaatoriga eraldi. Säpo soovib, et edaspidi võiksid ametiisikud automatiseeritud süsteemi kaudu vajalikke andmeid iseseisvalt operaatoritelt otsida.

Saadaval võiks olla info selle kohta, kes kellele on helistanud, kust e-kiri või tekstisõnum saadeti ja kus isik teatud telefonikõne ajal viibis.

Säpo esindaja Kurt Alavaara sõnul jälgitaks kõnesid ja elektroonilist kirjavahetust vaid juhul, kui on kahtlus kriminaalses tegevuses. Samuti ei saaks jälgimist alustada ilma kohtu loata.

Suuremad operaatorid suhtuvad ettepanekusse ebalevalt. Rootsi raadio andmetel läbirääkimised Säpoga kestavad, kuid julgeolekupolitseiamet ei nõustunud kommenteerima, millises järgus need on. Väljaande Ny Teknik andmetel on seni Säpole “ei” öelnud vaid üks operaator, Rootsi Tele2.

 

 

Allikad: BNS. Sveriges Radio, Falkvinge

Pildid: thehackernews.com, sverigesradio.se

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt