Uudiseid Venemaalt: otsitakse enesetaputerroristide tuvastamise vahendit

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. jaanuar 2014 kell 9:1210-easy-steps-to-create-a-suicide-bomberVenemaa otsib vahendit enesetaputerroristide tuvastamiseks

Venemaa on asunud otsima vahendit enesetapjatest pommiterroristide vastu, mis võimaldaks pommivöö ja selle kandja tuvastada juba kaugemalt. Riigihangete portaalis on vastava äsja avatud hanke kogusummaks üle 39 miljoni rubla (üle 860 000 euro) ning seadmele esitatavad tingimused on, et see peab lõhkekeha tuvastama kuni 10 meetri pealt, avastustäpsus vähemalt 98%, töörežiimi seadmise aeg kuni 5 minutit, signaali töötlemise aeg pool sekundit ja tulemusest peab seadeldis teatama kas heliga või graafiliselt. Seadeldise valmimistähtajaks on 2016. aasta 15. november.

Allikad: BBC

 

Venemaa massimeedia eelistas eelmisel aastal Venemaa, Ukraina ja USA juhte

Kommersant moodustas edetabeli poliitikategelastest, keda kõige sagedamini kuvati eelmisel aastal Venemaa massimeediakanalites. Mõistagi on esimesed kaks Putin ja Medvedev, kellele järgnesid Ukraina president Janukovitš, Obama, Moskva linnapea Sobjanin, Tõmošenko, Navalnõi, Ukraina peaminister Azarov, John Kerry ja Edward Snowden. Tähelepanuväärne on ukrainlaste osakaal…

Allikas: Kommersant

 

Venemaa feissbuuk“ Vkontakte jõudis maailma sotsiaalmeedia tipp 10-sse

Venemaa feissbuuk“ Vkontakte jõudis eelmise aasta näitajates maailma esimese kümne sotsiaalmeediavõrgustiku hulka. 228 miljoni registreeritud kasutajaga ollakse maailmas kaheksas ja seejuures ainus Euroopa võrgustik maailma esimese kümne seas.

Allikas: Komsomolskaja Pravda

 

 

Foto: filipspagnoli.wordpress.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

 

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt