Leedu kuumad uudised 22. juuli – 4. august

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. august 2013 kell 10:33 

Leedu keskvalimiskomisjon otsustab gei-propaganda piiramise referendumile panemise üle

Leedu keskvalimiskomisjon otsustab 5. augustil gei-propaganda piiramise referendumile panemise üle.

Kui vastav initsiatiiv saab komisjoni toetuse, peab initsiatiivrühm referendumini jõudmiseks koguma kolme kuuga vähemalt 300 000 toetusallkirja. Link.

 

Leedus kiirlaenundus löögi all

Leedu Pank ähvardab kiirlaenud riigis keelata, kuna kogu valdkonnas olevat rohkem kahju kui kasu. Samas kardetakse, mis hakkab toimuma mustal turul, kui legaalne kiirlaen ära kaob. Äsja karmistatud nõuded olevat juba niigi viinud kiirlaenuandjate väitel 100 000 nende senist klienti “nurga taha“ oma laenuasju ajama.

Leedus kasutab kiirlaenuteenuseid umbes 14% elanikkonnast (400 000 elanikku). Leedu Panga andmetel on nendest pooltel võetud kohustuste kandmisega raskusi. Link.

 

Leedus korraldatakse Venemaal elavatele etnilistele leedukatele laagreid

Leedus korraldatakse Venemaal elavatele etnilistele leedukatele haridus- ja teadusministeeriumi, Birshtonase kohaliku omavalitsuse, Alantase tehnoloogia- ja ettevõtluskooli ning Venemaa Leedukate Nõukogu koostöös laagreid. Laagrite eesmärk on osalejate identiteedi toetamine keele, kultuuri ja hariduse kaudu.

Esimesse laagrisse saabus juuli keskel 45 last üle kogu Venemaa St Peterburgist Ulan-Udeni. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt