Soome kuumad uudised 13.–26. mai

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. mai 2013 kell 16:01 

Soomes on “Marry me!” liigagi aktuaalne … abiellumiseas meestele

Helsingin Sanomat kaardistas Statistikaameti andmete abil kõige tõenäolisemas abiellumiseas naiste (26–28) ja meeste (29–31) suhtarvusid üle kogu Soome ja selgus, et ainsad kohad, kus naised on ülekaalus, on Helsingi ja Turu, ning mida kaugemale suurtest keskustest, seda suuremaks läheb meeste osakaal ehk probleem muutub aina teravamaks. Link.

 

Ministrivahetusega lõid Soomes lõkkele kuumad poliitilised tunded

Äsja sotsiaaldemokraatide ministrite hulgas toimunud rotatsioon, milles vahetati välja muu hulgas haridusminister, kutsus poliitilisel areenil esile ootamatult kuumi tundepuhanguid. Nimelt lekkis uudis enneaegselt välja, mistõttu juba enne rotatsiooni jõudis nii väljavahetamisele kuulunud minister oma rahuolematust väljendada kui ka opositsioon asuda rünnakule, süüdistades väljavahetatava meesterahvast ministri asjalikule tegevusele viidates sotsiaaldemokraatide naisterahvast juhtfiguuri küsitavas võrdõiguslikkuses, kus naisi eelistatakse meestele ainuüksi soo tõttu.

Oma koha kaotas aga sotsiaaldemokraatide ajalehe peatoimetaja, kuna väidetavalt olevat esmane leke pärit just sealt. Link 1, link 2, link 3.

 

Soomes “tänatakse“ naabreid nulli eurovisioonipunkti eest

Soome sai Eurovisioonil kõigilt naabritelt null punkti, mis kutsus esile elava arutelu nii tava- kui ka sotsiaalmeedias. Kõlama jäi siiski huumoriga pooleks öeldud lausung: “Meil on sitad naabrid!“. Link.

 

Soome mängumajanduses buum, kuid piduriks on tööjõupuudus

Soomes oodatakse tänavu mängumajanduse käibe kahekordistumist. Ainus pidur alates aastast 2004 kestva kiire kasvu (25% aastas) veel kiiremaks saamisel on asjakohase tööjõu puudus. Link.

 

Endise peaministri hinnangul on Soome poliitilise süsteemi kriisis

Endine peaminister Esko Aho andis oma intervjuus hinnangu, et Soome on poliitilise süsteemi kriisi küüsis, mis eeldab riigi juhtimisele uut lähenemist. Link.

 

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt