Venemaa kuumad uudised 13.–26. mai

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. mai 2013 kell 14:16 

Venemaa globaalne haare nõrgeneb

BBC poolt 25 riigis teostatud uuring Venemaa globaalsest rollist näitas, et suhtumine Venemaasse on langustrendis: 15 riigist saadi valdavalt negatiivne üldhinnang ja ainult kaheksast positiivne ning kokku ainult 30% rahvusvahelistest vastajatest nägi Venemaad positiivses valguses. Samalaadne suund samas küsimuses on aga ka venemaalaste endi suhtumises. Link.

 

Eurovisioonil “kadunud” punktid painavad poliitikuid

Venemaal ei taha Eurovisioon kuidagi päevakajaliste teemade hulgast taanduda, kuid nii lauluvõistlus kui ka Venemaad seal esindanud laul on lihtsalt taustaks juba poliitilise eliidi ja riigiisadeni jõudnud küsimustele, miks, kuidas ja kuhu kadusid väidetavalt Aserbaidžaani poolt Venemaale antud 10 punkti. Link.

 

Vene keel ei võta Soomes koolinoorte hulgas vedu

Vene keel ei võta Soomes noorte hulgas koolis õpitavate võõrkeelte hulgas vedu, sest jätkuvalt on suured n-ö esimese võõrkeele soosikud kohustusliku rootsi keele kõrval inglise, saksa ja prantsuse keel. Vene keelt õpib esimese võõrkeelena 1.–6. klassides ainult 960 õpilast. Link.

 

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt