Briti uus peaminister Sunak on keskpanga pettusel põhineva digivaluuta pooldaja

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. november 2022 kell 17:48Foto: Canva (opendemocracy.net + heise.de)

Kui rääkida rahast, siis WEF-i võsuke Rishi Sunak, Suurbritannia uus tooride peaminister pole mitte ainult ülirikas oma hinnanguliselt 730 miljoni naela (ligi 840 miljoni USA dollari) suuruse varandusega, vaid mees võib tagasi vaadata ka sündmusterohkele karjäärile finantsäris.

 

Pärast tunnustatud Oxfordi ülikooli filosoofia, poliitika ja majanduse (PPE) valdkonna lõpetamist – haridus, mis muuseas on ka tema eelkäijatel Liz Trussil ja David Cameronil – töötas ta aastatel 2000–2004 analüütikuna investeerimispangas Goldman Sachs, mis haldavad selliseid läbipaistvuse algatusi nagu Open Secrets, mida naljatamisi nimetatakse “Government Sachsiks”, kuna need on USA valitsusele lähedalasuvate persoonide mõjuväljas.

Pärast töölt lahkumist kurikuulsast investeerimispangast sai Sunak stipendiumi, et õppida kaheaastases ärijuhtimise magistriõppes Stanford Business Schoolis – see on kursus, mida Telekomi personalidirektor Thomas Sattelberger kirjeldas kunagi Der Spiegelile kui “finantskapitalismi ideoloogilist transpordivahendit” ning ütles:

“Need koolkonnad on täielikult keskendunud homo oeconomicus’ele, kes tegutseb alati ainult ratsionaalsel ajendil, et optimeerida oma kasulikkust. Puuduvad teised sama olulised vaatenurgad: näiteks ajalugu, sotsioloogia või psühholoogia, aga ka suhteliselt uus käitumisökonoomika distsipliin.”

Süüdistus, et ta jättis viimase distsipliini hooletusse, teeb uuele peaministrile aga tõenäoliselt ülekohut.

Esimesed sammud filantrokapitalismis

Pärast magistrikraadi omandamist liitus Sunak Londoni riskifondiga Children’s Investment Fund, mis tegutseb selle fondi nimel, mis on riskifondide miljardäri Christopher Hohni asutatud ettevõte, kes on pühendunud ülemaailmset arengut toetavale heategevusele.

Riskikapitali kaudu rahastatava (arengu)abi kontseptsiooni võttis 1969. aastal kasutusele John D. Rockefeller III. Oil Dynasty

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt