Shiva Ayyadurai: Farmaatsiatööstus kasutab ära inimeste hirmu ja ignorantsust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. aprill 2020 kell 8:57Foto: change.org

Toome teieni intervjuu Shiva Ayyaduraiga, kes on arvutiteadlane (oma sõnul ka e-maili leiutaja) ja bioinsener, omades pikaajalist kogemust traditsioonilise meditsiiniga, mida ta õppis Indias juba lapsena. Dr Shiva on korduvalt koroonaviiruse teemal avalikult sõna võtnud ning isegi Donald Trumpile soovitusi saatnud, kuidas inimeste immuunsüsteemi toetama peaks. Tegu on kahtlemata huvitava usutlusega, mis kinnitab paljude arstide ja teadlaste seisukohti.

 

Suur osa inimesi väidavad, et mitte midagi erilist ei toimu, kuid samaaegselt kuuleme, et miljonid inimesed on haiged. Mis sinu arvates tegelikult toimub?

Esiteks ma arvan, et see on suurepärane võimalus. Millal iganes midagi sellist juhtub, tuleb astuda kaks sammu tagasi ning küsida: mis siin toimub?

On olemas kaks viisi, kuidas mingit olukorda hinnata. Esimene on reduktsionistlik lähenemisviis – sa kuulad, mida meedia ütleb. Teine on süsteemne lähenemine, millega püüad tervet pilti haarata.

Üks vana lugu räägib kuningast, kes kutsub kolm pimedat meest, toob neile elevandi ja küsib, mida nad seal näevad. Mees, kes katsub elevandi saba, arvab, et see on hari. Mees, kes koperdab elevandi jala otsa, arvab, et see on tammepuu. Mees, kes puudutab lonti, arvab, et see on voolik.

Neil kõigil on piiratud taju reaalsusest, mis saab nende narratiivi aluseks. Ma ütleksin, et võimul oleval inimesed ei taha, et me elevanti näeks – nemad tahavad, et oleksime pimedad.

Me peame vaatama kogu elevanti, milleks on siinkohal immuunsüsteem. On see tõesti nii habras, et viirus saab selle hävitada? Ma ei taha süüdistada ühtegi arsti ega meditsiinitöötajat, kuid vaatame lähemalt, mida kujutab endast meditsiiniõpetus.

See põhineb Suure Farma meditsiinihariduse mudelil. Arstid ei mõista, kuidas immuunsüsteem töötab. Nad ütlevad, et viirus hävitab sinu keha, kuid vaktsiin võib seda takistada. Aga kui läheneda teaduspõhiliselt ja vabaneda hirmudest, on immuunsüsteem väga keerukas erinevatest osadest koosnev süsteem. See koosneb triljonitest bakteritest ja viirustest. See on palju keerulisem kui arvati 1962. aastal, kui Kennedy kirjutas alla riiklikule vaktsineerimiskavale.

Siiski arvavad inimesed, et viirus tuleb ja ründab meie immuunsüsteemi. Reaalsus on see, et me kasvasime mikroobide ja viirustega üles. Kui patogeen siseneb kehasse, siis see tuvastatakse tänu limaskestadele. Meil on igasuguseid vahendeid, et see kahjutuks teha: antikehad, geneetilised muutused, mikrobioomi kohanemine.

Aga kui osad kehasüsteemi “silindrid” on rivist väljas (süües näiteks kõrge suhkrusisaldusega toitu, mis toidab pärmseent, mis eritab gliotoksiine, mis kõrvaldab sinu makrofaagid või T-rakud), muutub nõrgenenud immuunsüsteem ülereageerivaks ja ründab viiruseid sihtides ka erinevaid kehaosasid. Seega need sümptomid on eelkõige keha põhjustatud.

Miks see ülereageerimine toimub? Põhjus võib olla nii geneetiline kui epigeneetiline, kuid see võib olla ka sellepärast, et oled suurema osa elust rämpstoitu söönud. Samuti on võimalikeks põhjusteks diabeet, monoklonaalsete antikehade manustamine või vananedes aeglustuv kilpnääre, mis on vajalik A-vitamiini (hormoon, mis kaitseb keha patogeenide eest) tootmiseks. Ka D-vitamiin on immuunsüsteemi tõhusaks toimimiseks väga oluline.

Ükski USA presidendi läheduses olevatest inimestest ei mõista seda. Kõik räägivad vaid vaktsiinidest, unustades ära, et tugev immuunsüsteem saab viirustega väga hästi hakkama. Gripiga võrreldes on koroonaviirusel suurem nakkavus, kuid väiksem suremus – siiski on see lihtsalt viirus. Ohus on vaid immuunpuudulikkusega inimesed (näiteks 80-aastased vanurid), kelle järele viirused lähevad, sest ka nemad on mikroobid, kes püüavad võidelda oma eksistentsi eest.

Mis on globaalse karantiini eesmärk?

Tavaliselt ei lülita me riiki välja, kuigi 600 000 inimest sureb igal aastal südamehaigusesse. Miks me seda siis praegu teeme? Kui asjad ei klapi, tuleb uurida, milline on tõeline agenda. Nii palju on tühje haiglaid, olukord ei tundu olevat hull, kuid miks nad siis rõhutavad, et see on kõige hullem, mida oleme kunagi näinud?

Sellel hirmu

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt