12 eksperti, kes kritiseerivad koroonaviiruse paanikat – mis nad siis ütlevad?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. aprill 2020 kell 12:27Kui suurem osa maailmast näib olevat WHO ja teiste terviseametitega ühel meelel, siis leidub küllalt ka neid arste ja teadlasi, kes käesolevale kriisile teistsuguste vaatenurkadega lähenevad. Toomegi välja kaksteist meditsiini eksperti, kelle arvamused koroonaviiruse puhangu kohta on vastuolus peavoolu ametliku jutu (ja sotsiaalmeedias levinud meemidega).

 

Dr Sucharit Bhakdi on mikrobioloogia spetsialist. Ta oli Mainzi Johannes Gutenbergi Ülikooli professor ja Meditsiinilise Mikrobioloogia ja Hügieeni Instituudi juhataja ning on üks Saksamaa kõige tsiteeritumaid teadlasi.

Mida ta ütleb:

Kardame, et 1 miljon COVID-19-ga nakatumist põhjustab järgmise 100 päeva jooksul 30 surma päevas. Kuid me ei mõista, et 20, 30, 40 või 100 tavaliste koroonaviiruste suhtes positiivset patsienti surevad juba praegu iga päev.

[Valitsuse COVID19-vastased meetmed] on grotesksed, absurdsed ja väga ohtlikud [ … ] miljonite inimeste eluiga lühendatakse. Kohutav mõju maailma majandusele ohustab lugematute inimeste eksistentsi. Tagajärjed arstiabi (kättesaadavusele) on olulised. Juba praegu vähenevad teenused abi vajavatele patsientidele, operatsioone tühistatakse, kabinetid tühjenevad, haiglapersonal väheneb. Kõik see mõjutab sügavalt kogu ühiskonda.

Kõik need meetmed viivad enesehävituseni ja kollektiivse enesetapuni, põhinedes viirastusel.

*

Dr Wolfgang Wodarg on pulmonoloogiale spetsialiseerunud Saksa arst, poliitik ja Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee endine esimees. 2009. aastal kutsus ta üles uurima väidetavaid huvide konflikte, mis ümbritsevad ELi vastust seagripi pandeemiale.

Mida ta ütleb:

Poliitikuid peibutavad teadlased … teadlased, kes

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt