Hea uudis Covid-19 ravis – C-vitamiini suured doosid aitavad taastuda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. august 2022 kell 15:03Covid-19 puhul kõige sobivamate ravimeetodite üle käib arstide seas üle maailma tuline arutelu. Proovitakse erinevate antiviraalsete ravimite kombinatsioone ning tegeletakse aktiivselt komplikatsioone vältimise ja ravimisega. Hea uudis on see, et lisaks keeruliste nimedega ning tavainimesele valdavalt kättesaamatutele ravimitele on häid tulemusi saavutatud ka meile kõigile lihtsalt kättesaadava toidulisandi manustamisega – nii Hiinas, Itaalias kui New Yorkis on leitud, suurtes kogustes C-vitamiini manustamine aitab haigestunud patsientidel taastuda kiiremini.

Kuigi Eesti arstid hetkel on avalikult valdavalt seisukohal, et C-vitamiini ravivõime on nali, siis Lätis on asjad pisut teisiti. Vähemalt Jurmalas asuvas kliinikus, kus vähihaigete patsientide raviplaani on integreeritud ka suurtes kogustes C-vitamiini intravenoosselt manustamine

Artikkel ilmus Telegramis esmalt aprillis 2020.

 

Paljud arstid ja teadlased rõhutavad, et tegemist ei ole Covid-19 puhul teaduslikes uurimustes kinnitust leidnud raviviisiga, kuid kuna teadusuuringu läbi viimine võtab aega, siis ei olegi realistilik seda kinnitust kohe praegu oodata (loe ka intervjuud Dr Chengiga, kus ta ütleb: “Oleme edukalt ravinud C-vitamiiniga COVID-19 haigeid” – toim.).

Samas on teadusuuringute näol piisavalt tõendusmaterjali ka varasemast, et C-vitamiin on tõhus viirushaiguse tulemusel tekkiva sepsise ja/või hüpertsütokineemia kontrolli alla saamisel.

Covid-19 sümptomid, palavik ja köha, iseenesest surmavad ei ole. Küll aga võib haigus osutuda eluohtlikuks juhul, kui üldine vastupanuvõime on juba põetavate haiguste (südame-veresoonkonna haigused, kopsuhaigused) tõttu langenud ning tüsistustena tekivad tõsised hingamisraskused või rasked kogu keha organeid kahjustavad muutused.

Sepsis ehk veremürgitus on kogu keha haarav põletik, mida põhjustab raske infektsioon. Sepsis võib jätkuda isegi siis, kui infektsioon, mis seda põhjustas, on kadunud.

Hüpertsütokineemia ehk tsütokiinitorm on immuunsüsteemi massiivne süsteemne põletikuline reaktsioon patogeenile. Protsess on nii intensiivne, et häirib keha üldist tasakaalu ehk homöostaasi ning võib selle läbi saada organismile hoopis kahjulikuks.

Kliinilised uuringud ja haiglate praktika kinnitab tõhususust

C-vitamiini kasulikku toimet sepsise ja hüpertsütokineemia ravis on varasemalt uuritud palju. Aastal 2018 teadusajakirjas Critical Care avaldatud artiklis nenditakse, et selle meetodi tõenduspõhisus on suurem, kui võiks arvata. Autor on viinud läbi meta-uuringu, milles va

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt