Video: Skeptik kohtub Henry Cavendishiga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. aprill 2016 kell 18:43thumbnailFüüsik ja keemik Henry Cavendish (1731-1810) oli mees, kes väidetavalt suutis ära kaaluda terve Maa. Viimasel ajal on üha rohkem inimesi hakanud kahtlema peavoolu teaduse usaldusväärsuses, sest paljude uuringute tulemusi mõjutavad selle tellinud sponsorid ja paljudesse teadusteooriatesse suhtutakse kui dogmasse, mille üle ei vaielda. Käesolev video räägib sellest, mis juhtuks siis, kui selline avastus tehtaks tänapäeval ja kuidas tüüpiline skeptik sellele reageeriks.

 

Millised küsimusi küsiks skeptik teadlaselt, kes väidab, et tema on võimeline ära kaaluma terve Maa. Kõigele lisaks väidab peavoolu teadus, et teades Maa kaalu, on selle järgi võimalik välja arvutada kõikide taevakehade mass. Kas sina usud, et tervet Maad on võimalik ära kaaluda? Ja lisaks veel, et skeptik peaks klassikalises mõttes tähendama inimest, kes kahtleb kõiges, mitte ei näita skeptilisust üles vaid valitud teemadel.

 

 

Toimetas ja video tõlkis Hando Tõnumaa 

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt