Teaduslik luule: koroonaviiruse mutatsioonide ja “briti tüve” idee põhineb iganenud hüpoteesidel

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. märts 2021 kell 16:16Avaldame tõlgituna veebisaidil “Projekt Immanuel“ ilmunud artikli, mis keskendub SARS-CoV-2 mutatsioonide meediakajastusele Saksamaal ja selgitab, kust üldse tuleneb viiruse mutatsioonide idee ning miks on tegu väärkäsitlusega, mis levib omakorda nagu viirus. Ka Eestis andis nn Suurbritannia tüvi ehk kurikuulus muteerunud variant õigustuse viimasteks laastavateks piiranguteks. Projekti veavad teadlased, kellelt avaldasime hiljuti ka videoloo “Koroonakriisi taust teadusliku uurimise all”.

 

Veebruari algusest saadik on meedias levinud palju murettekitavaid väited SARS-CoV-2 ja selle väidetavate mutatsioonide kohta. Kaks kõige levinumat näidet on järgmised:

„Ühendkuningriigist ja mujalt pärit mutatsioon jõuab meist ette – viirusele on antud raketikiirus.“

„See võidujooks on ammu kaotatud.“

Peaaegu kõik Saksamaa elanikud teavad neid tsitaate, mille autor on järjekordne nn koroonaasjatundja – üks nn teaduse hääl. Kui palju asjatundjaid on üldse olemas? Kuid selle nn asjatundja, ametilt viroloogi väiteid on meediakanalites ulatuslikult levitatud, aga ka (õigustatult) kritiseeritud.

Me ei soovi siin arutada meediakajastust ja selle esindajaid, aga see, mida teadlased eeldavad, kui nad selliseid õudseid prognoose levitavad, on meie jaoks müsteerium. Olgu nende kavatsused millised tahes, selline paanika õhutamine ei ole igatahes abistav! Eriti kui sellel puuduvad igasugused faktilised alused.

Me ei väida, et eelnevalt tsiteeritud viroloogidel olid halvad kavatsused! Me eeldame, et nad usuvad kindlalt enda juttu ja on veendunud, et teevad õiget asja. Seega, me lööme end lahku kõigist solvangutest ja süüdistustest, mis suunatakse neile ja teistele teadlastele, kes toetavad valitsuse meetmeid või kutsuvad üles veel rangemate meetmete kasutuselevõtule. Ent me kritiseerime seda viroloogi ja paljusid teisi teadlasi nende kahtlase ja vastutustundetu käitumise eest selliste väidete esitamisel. Hirmu ja paanika külvamine ei ole kunagi mõistlik! Isegi inimesed, kes on meditsiinivaldkonnaga ainult kaugelt seotud, peaksid seda teadma paremini kui keegi teine.

Millised SARS-CoV-2 mutatsioonid väidetavalt eksisteerivad?

Väited, et kurikuulus SARS-CoV-2 on veel muteerunud, on meedias levinud juba 2020. aasta detsembrist. Kõige tuntumad variandid, mis on väidetavalt SARS-CoV-2 viirusest tekkinud ja millega taas rahva seas piiramatult hirmu külvatakse, on järgmised:

  • Taanist pärit CLUSTER 5;
  • Aafrikast pärit B.1.351, 501Y.V2;
  • Brasiiliast pärit B.1.1.28 P.1, 501Y.V.3;
Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt