Pärast vaktsineerimist: 8,6% surnuid, 26,6% positiivseid (juhtum Saksamaa vanadekodus)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. veebruar 2021 kell 16:43Saksamaa meedias on pärast koroonavaktsineerimisi korduvalt teatatud surmadest hooldekodudes – ametnikud ei näe neil juhtumitel aga mingit omavahelist seost (sama seis on Eestis), kuigi Norras on sarnaste juhtumite järel soovituslikku vaktsineerimise vanust alandatud 80-lt 75 peale. 

 

Saksamaa meedias avaldatud andmete põhjal on näha, et COVID-19 haigestumiste ja surmajuhtumite arv pärast hooldekodudes vaktsineerimist on suurenenud. Ametnike sõnul on tegu üksikjuhtumitega, millel pole vaktsineerimisega mingit seost. Kuid isegi kui põhjuslikku seost ei saa kindlalt tõestada, ei tundu eriti teadusliku lähenemisena seda võimalust täielikult ignoreerida.

Maakonna ringhääling WDR teatas hiljuti juhtumist Leverkuseni linna vanadekodus, kus eelmise aasta lõpus vaktsineeriti 150 elanikku ja töötajat, kellest süsti järel haigestus koroonasse 40 inimest (26,6%) ja 13 neist (8,6%) suri. WDR vaktsineerimise ja haiguste või surmade vahel mingit seost ei näe ning tugineb hoopis Leverkuseni ametlikule teatisele, mille kohaselt on tegu “eriti nakkav B 1.1.7 Corona mutatsiooniga”. Kohaliku terviseameti sõnul aga ongi täielikku vaktsineerimiskaitset oodata alles kaks nädalat pärast teise vaktsineerimisannuse saamist.

Kuid sellised juhtumid pole enam üksikjuhtumid. Saarbrückeni vanadekodus oli pärast esimest Pfizeri / BioNTechi vaktsiiniannust 53 inimesel viiruse suhtes positiivne test. Varsti pärast seda suri 11 elanikku, nagu teatas Saarbrücker Zeitung.

Tõepoolest, praegusel ajahetkel ei saa põhjuslikku seost usaldusväärselt tõestada. Kuid tavaolukorras võetaks selliseid sündmusi tõenäoliselt väga tõsiselt. Tõenäoliselt järgneksid ulatuslikud uuringud, mis viiksid vaktsineerimissarja viivitamatu lõpetamiseni kuni tausta selgitamiseni – sealhulgas vaktsiini ajutise keelamiseni.

Vimeos OVALmedia kanalil ilmunud videointervjuus andis arst prof Sucharit Bhakdi võimaliku selgituse viitega ühele teisele juhtumile Baieris Rosenheimis. Selle järgi – väga lihtsustatult – võib vaktsineerimine põhjustada immuunsüsteemi ülereageerimist. Bhakdi selgitab: “Ja see võib olla nii hull, me kahtlustame, et kui vanadel inimestel on juba mõni haigus olemas, saab sellest viimane tilk.” Ta lisaks ka, et Saksamaal, Šveitsis ja Ameerikas ilmsiks tulnud vaktsineerimisjärgsed surmad võivad olla siiski seotud vaktsiiniga, nagu arvatakse Norras.

Bhakdi pooldab vaktsineerimiste lõpetamist, sest keha immuunsüsteem on lapsepõlvest alates koroonaviiruste jaoks hästi välja õpetatud. Vaktsineerimised võivad aga viia “immunoloogiliselt indutseeritud ägenemiseni”, mis on teaduslikus kirjanduses koronaviiruste kohta “teada”. 

Allikad: WDRDE.RTOVALmedia

Foto: Maya Bunschoten / Dreamstime.com

 

Toimetas Sander Soomaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt