Inglismaal sureb praegu grippi ja kopsupõletikku kümme korda rohkem inimesi kui Covidisse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. juuni 2021 kell 9:02Suurbritannia statistikaameti ONS (Office for National Statistics) andmed näitavad, et koroonaviiruse surmad moodustavad nüüd kõigest 0,8 protsenti kõigist surmajuhtumitest Suurbritannias, jäädes alla 1,3 protsendi, kirjutas The Telegraph 21. juunil: 11. juunil registreeriti viimase nädala jooksul 84 Covid-surmajuhtumi ning 1163 gripi ja kopsupõletikuga seonduvat surma.

 

Inglismaal ja Walesis on grippi ja kopsupõletikku surnud inimeste arv surmatunnistuste põhjal nüüd kümme korda suurem koroonasurmade arvust. Registreeritud koroonasurmade arv vähenes 14 protsenti, selgus pärast andmete viimast uuendamist – 4. juunil registreeriti eelmise nädala arvestuses 98 surmajuhtumit.

Covidi surmajuhtumid moodustasid 21. juuni seisuga kõigest 0,8 protsenti kõikidest surmadest (nädal enne oli see protsent 1,3). Viimane näitaja, 84 surmajuhtumit, langeb alates septembrist alles kolmandat korda alla saja surma piirist, olles üks madalamaid koroonasurmade arve pandeemia algusest peale. Juuni kolmandal nädalal teatati vaid 66 surmajuhtumist, mille puhul Covidit loeti surma peamiseks põhjuseks, võrreldes 292 gripi ja kopsupõletiku suremise juhtumiga.

 

Covid-19-ga seotud surmajuhtumid võrreldes gripi ja kopsupõletikuga Inglismaal ja Walesis

 

Gripisurmasid on nüüd kümme korda rohkem kui Covidi surmasid

Need näitajad on palju madalamad kui sel aastaajal tavaliselt hingamisteede haiguste korral oodata võiks. Gripi ja kopsupõletikuga seotud surmajuhtumite viie aasta keskmine 1704 juhtumit nädalas.

Suurbritannia Avatud Ülikooli rakendusstatistika emeriitprofessor Kevin McConway ütles, et Covid-19-ga seotud surmajuhtumite arv langeb praegu järjepidevalt. “Numbrid on enamikus vanuserühmades ja enamikus piirkondades langenud, võrreldes viimast nädalat kas eelmise või sellele eelnenud nädalaga. Covid-19-ga seotud surmajuhtumid moodustasid viimase nädala kõigist tuhandest surmajuhtumist vaid kaheksa.

Teatavasti kasvab Suurbritannaias praegu taas koroonajuhtumite arv nn delta (India) mutatsiooniga viirustüvesse haigestumise tõttu. “See ei ole hea uudis, et nakkuste arv kasvab, kuigi on veidi julgustav, et juhtumite arv ei ole veel põhjustanud Covidiga seotud surmajuhtumite olulist tõusu ja otsustades ONS-i andmete põhjal on igal juhul näha surmade vähenemist. Ma ei arva, et surmade arvu suur tõus on vältimatu, arvestades Inglismaa rahvatervise ameti (PHE) hiljutisi väga julgustavaid andmeid vaktsiini efektiivsuse kohta viiruse delta tüvega seotud haiglaravi juhtumitega.”

Vaata allolevast videost, mida arvab praegusest olukorrast Suurbritannia peaminister Boris Johnson:

 

21. juunil teatati vaid viiest Covidi surmast, mis tähendab surmajuhtumite arvu langust vaatamata juhtumite üldisele arvu ja haiglaravi vajavate patsientide arvu kasvule.

Londoni King’s College’i ülikooli teadlased on välja toonud, et nakatumiskordaja R võib nüüd suuremas osas riigis langeda 1,1-le, üksnes Lääne-Midlandsi krahvkonna ja Suurbritannia edelaosas on Covid-juhtumite arvu tõus jätkuvalt kiire.

NHS-i (Suurbritannia terviseamet) juhid koroona delta-variantide levialades on öelnud, et vaatamata juhtumite arvu tõusule ei näe nad samasugust tõusu haigusjuhtumite osas haiglates ning ka surmajuhtumite arvu kasvu, mis on varem selliste näitajatega kaasnenud.

Newcastle’is on Inglismaal nädala suurim haigusjuhtumite arvu tõus, suurenedes 116,6-lt 236,4-le 100 000 inimese kohta. Kuid linna rahvatervise ameti juht prof Eugene Milne ütles, et peaaegu kaks kolmandikku uutest juhtumitest olid suures osas vaktsineerimata alla 25-aastased ja see ei põhjustanud terviseameti jaoks jaoks probleeme.

“Ainult 1,4 protsenti Newcastle’i juhtumitest on riskirühma kuuluvate üle 65-aastaste seas ja seega ei põhjusta kasvav nakatumise arv haiglaravi vajavate patsientide kiiret kasvu,” tõdes ta.

“Võis eeldada, et kui piirangud hakkavad leevenema, hakkab ka nakatumise määr tõusma, kui viirusele pakutakse täiendavaid võimalusi levida. Õnneks näeme varajasi märke, et vaktsiinid pidurdavad nakkuste levikut tõsiste haigusjuhtumite puhul.”

ONS-i andmetel on koroonaviirus märgitud Suurbritannias surma põhjuseks 153 630 juhtumi korral.

 

Allikas: The Telegraph

Foto: Pexels

 

Tõlkinud Indrek HimmaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt