Matrix kaotab: vaba tahtega kultuurilise programmeerimise vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. oktoober 2017 kell 17:29Inimesed on vastuolulised olendid, kellel on haruldane võime omada vaba tahet ning samas on nad väga kergesti teiste poolt manipuleeritavad, kontrollitavad ja allutatavad. Otsustav tegur vaimse vabaduse või orjastamise vahel on tihti see, kui palju on inimene võimeline või kui palju ta soovib läbi näha meie igapäevaelu valitsevaid illusioone. Seda vahel isegi valusat, kuid samas rahuldust pakkuvat protsessi nimetatakse tavaliselt „ärkamiseks“. Loo autor on vabamõtlejast filosoof Daikan Basho.

Avaldame kordusena 2013. aasta mais ilmunud artikli.

 

See juhtub siis, kui sa mõistad, et meie rahandussüsteem on loodud vaid väheste rikaste rikkamaks muutmiseks ning ülejäänute orjastamiseks võlgadega. Siis, kui sa näed, et meie sõjavägi on hõivatud sõjakolletes, millel pole mitte midagi pistmist meie rahva kaitsmisega. Sa imestad, miks on raskelt sõltuvust tekitavad ja surmavad narkootilised ained nagu tubakas ja alkohol seaduslikult müügil igal tänavanurgal ning loodusliku taime kanepi omamise eest võid saada vanglakaristuse. Miks meie toitumine ei varusta meid toitainetega? See nimekiri on pikk – meie maailm vajab üle vaatamist.

 

Ärkamine: võltsinfo äratundmine

Selline ärkamine võib vahel toimuda väga tavaliste sündmuste ebatavalise järgnevuse tõttu. Piisab sellest, kui inimene satub kontakti infoga, mis on väljaspool peavoolumeedia edastatavat informatsiooni ning püüab teadlikult seda mõista, selle asemel, et seda vältida ja ette kujutada, et see ei eksisteeri. Tihti järgneb sellele teadlik samm, millega kasutatakse seda infot enda elu ja suhtumise muutmiseks kogu ühiskonda.

Kui inimene usub ja aktsepteerib institutsioonide, valitsuse ja meedia pakutavat maailmapilti, siis muutub erinevus selle vahel, mida inimene tahab uskuda ja mida ta tegelikult tajub tõene olevat, nii suureks, et ta peab tuimestama oma meeled, et oleks võimalik jätkuvalt uskuda igasse ühiskonnakihti sisse kirjutatud võltsinfot. Elul on eesmärk, kuid puudub tähendus. Selline staadium on ettevalmistus suure isikliku ja vaimse kriisi tekkimiseks.

 

Uuendatud elu: vaba tahte taasavastamine

Aga kui populaarsest maailmavaatest keeldutakse ja eelistatakse kriitilist mõtlemist ning teadlikku kasumit taotleva meedia propaganda mitteuskumist, siis seisab ees väljakutse kasutada kaasasündinud tahtjõudu ja teadlikkust, et seista sellele kollektiivsele enesepettusele vastu. Ainus valik on seada endale uus elueesmärk ning püüda tasakaalustada ohtlikult tasakaalust väljas olevat maailma.

Sellises olukorras on vähesed asjad elus loogilised, kuid ometi on elul uus intensiivne ja imeilus tähendus. Miski sinu sees puhkeb õide, sa taasavastad oma vaba tahte, turvalisus ei ole enam ülima väärtusega ning tundmatust saab püha. See on transformatsioon, areng, vana lõkke uuesti üles kohendamine. Uuendatud elu.

 

Vabanemine kultuurilisest programmeeritusest

Kui see loor on puruks rebitud ja meie illusioonidel põhinev kultuuriline programmeerimine saab ilmselgeks, on inimene silmitsi suure isikliku vastutuse väljakutsega. Kui palju suudab inimene tahtlikult muuta oma isiklikku eluteed, et elada tähenduslikumat ja rahumeelsemat elu? Kuidas saab inimene olla eeskujuks ja valgustada aina pimedamaks muutuvas ajastus iidset rada? Me oleme Matrix’il peos – mida me oleme valmis selle osas ette võtma?

Nende jaoks, kes on selle protsessi läbinud ja maailma uuel moel näevad (neid on palju ja see hulk suureneb üha), on tagasiminek vana paradigma mis tahes tõe juurde lihtsalt võimatu. Individuaalsuse ja psühholoogilise silmapaistvuse poole püüdlemisest saab ainus valik ning tahtejõud ja enesearendamine on tee selleni. Tahtlik vabanemine kultuurilisest programmeeritusest on ainus, mis rahuldab vastärganud hinge. Matrix kaotab.

 

Lohutus mööda tõe radu kõndides

Vaba tahe avastatakse sisemiselt siis, kui nähakse, et populaarne väline elu ei ole see, mis ta näib olevat. Siis arendatakse vaba tahe millekski, mis pakub pidevat inspiratsiooni ning sütitab taas kire elu vastu surma kultuuri keskel.

Vastuolus inimese loomuliku ja alistamatu vabadusetahte ning kultuurilise programmeerimise vahel, mis muudab meid tuimaks enda ekspluateerimise suhtes, kasutab tugev inimene vaba tahet, millega saavutada oma isiklik iseseisvus. Ükskõik kui ennekuulmatu maailm näib olevat, mööda tõe rada kõndides leiavad nad lohutust ning vabadust.

Autorist: Daikan Basho on joogi, filosoof, igavene õpilane võitluskunstide vallas ning väsimatu püüdleja isikliku täiuse ja silmapaistvuse suunas. Ta soovib kunsti ja kirjasõnaga suunata inimesi püüdlema õnnelikuma ja rahuldust toovama elu suunas.

 

Allikas: Waking Times

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Katrin Suik

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt