Suurbritannia tervisenõunik Chris Whitty: Lukustusi enam ei tule, kohtleme Covidit nagu grippi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. aprill 2021 kell 20:37Lukustustest saab tõenäoliselt minevik, kui Inglismaa vabaneb juunis piirangutest, ütles Suurbritannia valitsuse tervisenõunik (Chief Medical Officer) professor Chris Whitty, kes soovitas tulevikus Suurbritannias koroonaviirust ravida nagu grippi, kirjutab The Telegraph.

 

Inglismaa peaarst ütles, et Ühendkuningriik peab õppima viirusega koos elama, märkides, et raskel gripihooajal võib surra kuni 25 000 inimest, ilma et see number ajalehtede pealkirjadesse satuks. “On selge, et peame mingil hetkel sellega hakkama saama, samamoodi nagu gripiga. Siin on hooajaline, väga ohtlik haigus, mis tapab tuhandeid inimesi ja ühiskond on valinud sellega toimetulekuks teatud viisi,” ütles ta, et edaspidi on oluline hoida koolid lahti ja ärid toimimas ning lubada inimestel elada täisväärtuslikku elu.

Kuningliku Meditsiiniühingu veebiseminaril esinedes ütles Whitty, et valitsuse eesmärk oli vähendada Covidi surmajuhtumeid võimalikult madalale tasemele, kuid hoiatas, et ühiskond ei salli ulatuslikke piiranguid, et hoida ära sarnane surmajuhtumite arv nagu hooajalise gripi puhul.

“Peame välja töötama teatud tasakaalu, mis hoiab haigestumist tegelikult madalal tasemel, minimeerides surmajuhtumeid nii hästi kui võimalik, kuid viisil, mida elanikkond talub, meditsiiniliste vastumeetmete, näiteks vaktsiinide ja õigeaegselt antud ravimite abil, mis tähendab, et saate suremust minimeerida maksimeerimata samas kaaskodanikele majanduslikke ja sotsiaalseid mõjusid.”

 

Allikad: Cityam.com, The Telegraph

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt