Merle Martinson: kuidas meditsiinisüsteem ahvirõugepaanikat tekitab

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. juuni 2022 kell 21:15Foto: Heli Armus

Me elame huvitaval ajal. Covid on näiliselt pausile pandud, aga samas leiutatakse igal sammul aina enam ja sügavamaid teemasid, millega inimeste ärevus maksimaalseks tõsta – alustades energiakriisist kuni toiduainetekriisini. Puutumata ei jää ka terviseteemasid, kus üks haigus lõpeb ja teine algab. Üheks uueks põnevaks hirmutamise teemaks on nüüd ahvirõuged. Miks seda pea et olematu mõjuga haigust suureks üritatakse puhuda ning kuidas osata olulisel ja ebaolulisel vahet teha ja ennast kaitsta, kirjutab loodusravi terapeut ja Telegrami kolumnist Merle Martinson.  

 

Täna saame olla tänulikud, et kohus on kinnitanud meie juba algusest peale räägitud asjaolusid, et valitsuse tegevus Covidi meetmete osas on olnud sirgelt põhiseaduse vastane. () Sellest kohtuprotsessist tuleb välja ka see, et valitsus on andmetega selgelt manipuleerinud ja otseselt valetanud selleks, et vaktsiini sundi õigustada. Kui Telegram ja teised alternatiivmeedia kanalid on sellele ametlikke andmeid uurides viidanud, on neid tembeldatud vandenõuteoreetikuteks ja ohtlikeks elementideks. Siin jätan igaühe enda mõelda, kas ja millist infoallikat on tänapäeval mõistlikum uskuda.

 

Ahvirõugete maaletoomine

Kahetsusväärne on see, kui pinnapealselt on nii tõsist rikkumist käsitlenud peavoolumeedia.

Ootaks valitsuselt nüüd vabanduse palumist kõigilt Eesti kodanikelt, keda ahistati ja diskrimineeriti – aga näha on, et seda võib ilmselt ootama jäädagi. Asja üritatakse pigem summutada ja ignoreerida, pugeda järgmiste teemade taha, mis inimestes hirmu tekitavad.

Võiks ju arvata, et inimesed on kahe aasta jooksul midagi õppinud, aga kahjuks on näha, et sarnase orgi otsa kukutakse aina uuesti ja uuesti – üheks uueks põnevaks hirmutamise teemaks on nüüd ahvirõuged.

Huvitav on taas jälgida sündmuste kulgu: aasta alguses on avaldatud nagu eeltööks hirmutav ja vaktsiine ülistav artikkel rõugete kui kõige hirmuäratavama haiguse seljatamine.

Vaid mõned kuud pärast seda saame kuulda uudiseid, et liikvel on uus ohtlik rõugete vorm ja 7,7 miljardi inimese kohta on välja toodud käputäis juhtumeid. Hakkabki sama tants peale nagu Covidi puhul – luuakse teste, sest kui on test, mida saab ka manipuleerida, siis saab kõike diagnoosida.

Isiklikult ei usu ma enam ühtegi meditsiinisüsteemi poolt loodud lugulaulu, sest igasuguseid diagnoose luuakse hommikust õhtuni. Hirmutatakse ja siis tullakse oma päästja jutuga. Kui midagi saab testida, siis saab sellele ohtlikkuse sildi külge panna ja jälle oma müügijutuga edasi minna, surudes peale mürgiseid ravimeid. Ausalt, kõrini on. Ja loodan, et teistel ka.

 

Teooriad: seos koroonavaktsiiniga?

Tervise olemusse ei süüvi tervishoiusüsteem juba ammu. Kahtlane on seda isegi tervisHOIU süsteemiks nimetada. Mul on siiralt kahju, et meedikud ise on selle süsteemi osadeks sulanud ning ei vaevu enam isegi kahtlema selles, mida neile kuskilt kõrgemalt poolt räägitakse. Ka siis, kui sõltumatud teadustööd neile selgelt tõde näitavad. Aga eks murdepunkt on lõpuks igaühel ja lõputult silmi kinni pigistada elu lihtsalt ei lase.

Seoses ahvirõugetega tuleb erinevaid huvitavaid teooriaid. Näiteks üks nendest on Covidi vaktsiiniga seotud: nimelt, ühes koroonavaktsiini preparaadis on kasutatud ahvidelt tulenevat adenoviirust. Kuna loomseid valke kasutatakse enamikus vaktsiinides, siis minu jaoks see väga uskumatu teooriana ei näigi. Tuberkuloosivaktsiinis on kasutatud näiteks hoopis veise aju tuberkuloosi tüvega ja kopsutuberkuloosiga ei ole sellel miskit pistmist.

Uurides nüüd siis veidi täiustatumaid Covidi vaktsiinide infolehti, paneb see info kulmu kergitama. Huvitaval kombel ei näe ühelgi eestikeelsel infolehel kõrvalnähuna surma. Samas on meil täiesti kinnitatud juhtumid selle kohta ju olemas. Hea näide, kuidas asju üritatakse viimase hetkeni ilustada ning kuidas kogu vaktsiinidega seotud info on vägagi kallutatud.

Esimene huvitav aine, mis jääb silma Comirnaty lehel, on heksaan – 6,1 diüül, mis on aastast 1999 ohtlike ainete nimekirja lisatud. Samuti on seal muid mürgiseid ja inimorganismi sobimatuid aineid, näiteks 2-hexyldecanoate, mida peetakse juba sissehingamist ohtlikuks, aga meditsiinisüsteemi jaoks on täiesti okei seda otse vereringesse süstida… ( )

Mõne vaktsiini infolehel on otse välja toodud, et kasutatud on geenmuundatud organisme, aga missuguseid, see jäetakse huvitaval kombel täpsustamata. Samuti on kasutatud inimese geneetiliselt muundatud embrüonaalseid neerurakke. Paljude vaktsiinide puhul ei olegi võimalik eestikeelset infot aine omaduste ja päritolu kohta saada – Google näitab vaid vaktsiinidega seotud müügijuttu. See aga võiks igaühe ettevaatlikuks teha. Kogu seda kirjut nimekirja vaadates ei teki vähimatki soovi sellist sodi enda, veel vähem oma laste sisse süstida.

 

Väita saab vaid seda, et me ei tea!

Peavoolumeedia on teinud huvitavat faktikontrolli, milles ta väidab kindlalt, et Covidi vaktsiinides ei saa asi olla. Samas tunnistab artikkel kenasti, et vaktsiinis on kasutatud šimpansi adenoviirust. Seda enam peaks ajakirjanik mõtlema võimalikkusele, et seos saab olemas olla. Vaktsiinide puhul on teada, et need võivad olla saastatud igasuguste erinevate ainetega.

Ainus asi, mis me saame praegu väita on see, et me ei tea ja see kõik vajab põhjalikumat uurimist. See on teaduslik vastus. Muu on vaid kollane ajakirjandus. Kahju, et jätkuvalt seda sassi aetakse. Varem või hiljem tuleb selle kohta kahtlemata ka pädevamat infot, kui praegu leida on. Teadlased on algusest peale hoiatanud igasuguste autoimmuunhaiguste tõusu eest seoses Covidi vaktsiinidega. Siis pole kellelgi mujale otsa vaadata kui oma peegelpildile. Kas ahvirõuged on üks nendest imelikest autoimmuunhaigustest, seda näitab aeg. Kas see tuleb vaktsiini koostisosadest või sellest, et immuunsüsteem lihtsalt hakkab vigaselt reageerima, seda näitab ka vaid aeg.

Praegu on veel selline neutraalsem info kättesaadav selle haiguse kohta, nagu oli alguses ka Covidi puhul. Ametlikest kanalitest saame lugeda, et selle saab vaid tõesti pikaaegsel kokkupuutel ja pigem seksuaalsel teel, kehavedelike kaudu. Samuti on kirjas, et haigus on isetervenev. Siis tekib küsimus, et miks sellest üldse mingit numbrit tehakse. (  ) 80 juhtumit 7,7 miljardi inimese kohta kerget ja isemööduvat haigust on olematu tegur. Uudist ja lugu aga esitletakse jälle suuremana, kui see tegelikult on. Juba käivad ka vaktsiini jutud. Ma tõesti loodan, et siit ei tule järjekordne mitmeks aastaks kujunev kampaania, kus peab inimestele mõistuse häält meelde tuletama.

 

Paanika ka loodusravi gruppides

Mis on minu jaoks kurb: selle hirmukampaaniaga lähevad kaasa need, kes Covidi kampaaniast läbi nägid.

Ma mõistan, et seda teeb inimene, kes on naelutatud oma teleka külge ja peab meediat ning valitsust püha tõe kuulutajaks. Arusaadav, inimene tahab olla usaldav ning tubli kodanik. Küll igaüks taipab omal ajal. Kahju on näha lihtsalt, et need, kes on märganud, teevad sammu tagasi, minnes selle uue hirmutamise kampaaniaga kaasa.

Vahel tundub ohutu, kui kasutatakse loodusvahendeid. Jah, üldiselt ei saa need keha kahjustada ning selles suhtes on tõesti ohutu. Küsimus on reaktsioonis ja selle kaudu manipuleeritav olemises. Sisuliselt antakse ikkagi niiditõmbajatele seda, mida nad ootavad – hirmu ning mänguga kaasaminekut. Ükskõik mis asi siin maailmas saab tõelisuseks vaid sel hetkel, kui me ise sellega kaasa läheme, kui me sinna oma meeled suuname.

Praegu ma näen ka loodusravi gruppides, et inimesed valmistuvad nagu sõjaks ahvirõugete vastu. Ostetakse spetsiaalseid vahendeid, investeeritakse oma raha ja energiat. See on jällegi asi, mis tõukab meediat ja poliitikuid uusi võimalusi välja mõtlema, kuidas asjale suurem fookus tuua. Kui kõik läheks sellest uudisest külma kõhuga mööda, siis ei saaks keegi ka sellest hakata endale paguneid korjama. Nüüd ikkagi keeratakse infokraani veidi tugevamalt jooksma, sest ahvirõugete karantiini aeg on 21 päeva, mille jooksul sa ei tohi sisuliselt kodust lahkuda. Poliitilised otsused. Nii saab olla mõjuvõimas. Sellistele mängudele kaasa aitamine on ohtlik!

Kui enne muudeti ebatavaliseks tavaline hingamisteede haigus, siis nüüd muudetakse ebatavaliseks iga nahaprobleem. Jah, nahaprobleemid on teema, millele peaks tähelepanu pöörama, sest atoopiline dermatiit on pandeemiline – ennast kratsivad, kobrutavate nahkadega väikelapsed on uus normaalsus. Aasta-aastalt on see probleem kulgenud tõusvas joones ja pole enam ainult üksikute probleem nagu vanasti. Loodus lihtsalt ei andesta meile enam seda mürkainete kehasse loopimist, mida me siiani teinud oleme.

Kas teate, et Eestis ei ole põllumajandusmürkide kasutamine sugugi langenud, vaid hoopis tõusnud, rääkimata ravimite ja vaktsiinide puhul kasutatavatest läbi keha kaitsebarjääride minevatest mürkidest. Ka nende osakaal muudkui kasvab. Jõudsas tempos sinna juurde ka väikelaste kroonilised haigused.

 

Meditsiinisüsteemi isu kasvab

Meditsiinisüsteem leiutab iga vähese aja tagant aina uusi asju. Neil on vaja müüa erinevaid ravimeid erinevate diagnooside jaoks. Süües kasvab isu. See on selle süsteemi pahupool ja sellest on hea läbi näha.

Looduses on asjad palju lihtsamad. Kui sa teed endale selgeks baasinfo, kuidas läheneda keha tavapärastele sümptomitele, siis ei ole sinu jaoks enam vahet, mis nimega see käesolev haigus on. Sa oskad adekvaatselt reageerida, ilma hirmuta. Ei pea lugema enam suureks paisutatud numbreid ühegi diagnoosi puhul ja sa lähed uudistest ja poliitmängudest südamerahuga mööda.

Räägitakse ka ennetamisest. Teadmised ongi ju ennetus. Kui sa tead, miks keha midagi nahale tekitab ning mis on lihtsad vahendid selle likvideerimiseks, siis ei vaja sa eraldi spetsiaalseid vahendeid olenemata sellest, mis nimetus sel nahahaigusel just on.

Hea söök, emotsionaalne tasakaal – oma immuunsüsteemi eest hoolitsemine, et ta üldse ei leiaks vajadust haigusi tekitada, ja mitte spetsiaalsete asjade koju kokku kuhjamine. Eile oli Covid, täna ahvirõuged, homme… Kui kaua sa lased ennast loksutada?

 

Muuda kehv olukord teadmisteks

Selge on see, et õppimisest ei pääse üle ega ümber. Teed sa seda iseseisvalt raamatukogu abiga või liitud mõne hea ja põhjaliku loodusravi kursusega. Sügisest alustan ka mina loodusravi baaskursusega, kus püüan asju võimalikult lihtsalt luua, et seletada, et kõik saaks ise oma tervisemuredega hakkama. On veel palju terapeute, kes ka seda omas võtmes teevad. Valikuid on piisavalt, et igaüks leiaks selle oma inimese.

Leia endale sobiv teejuht, kelle käekiri ja mõtlemine on just sinu jaoks sobivad. See on inimene, kes panustab sinu ellu ja teadmistesse kõige enam. Ja mis põhiline – ole ise aktiivne. Raamatust ei hüppa tarkus ise sinu kehasse, kui sa selle kaant ei ava. Samuti on oluline süveneda ja päriselt kaasa teha muud vormi õpingutes, mõttega kohal olla ja teada tahta. Tänases nutisõltuvuse maailmas on aina enam olulisel kohal oskus enda tähelepanu koondada. Ära jää ka ainult teooria juurde, vaid hakka praktiseerima. Näen, et paljud koguvad tohutult head infot, aga praktikasse neid muutusi ei too. Seda tööd ei saa keegi teine peale meie endi ära teha.

Võtame siis kehva olukorra ja muudame selle teadmiste kogumiks, mis loob meile iseseisvuse.

 

Merle MartinsonKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt