Telegrami uudised (21/22): sel korral vaatame üle ainult POSITIIVSED uudised

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. mai 2022 kell 16:00Foto: ekraanikuva + Wikimedia Commons / U.S. Secretary of Defense – CC BY 2.0 + Canva.com

Vaatame lühidalt üle Telegrami tähtsamad artiklid 2022. aasta 21. nädalast ehk ajavahemikust 23.-29. mai. Otsustasime seekordses saates kajastada ainult positiivseid uudiseid.

 

Näiteks otsustas kohus, et vaktsineerimiskohustus riivab intensiivselt inimese kehalist puutumatust ja õigust eraelu puutumatusele, WHO nn pandeemialepingu läbirääkimised ei läinudki nii libedalt ja kanepi legaliseerimine sai jälle üks uuringus pai.

Vaatame lootusrikkalt tuleviku poole:

 

1

https://www.telegram.ee/eesti/eesti-terviseeksperdid-ahvirouged-pandeemiaks-ei-kujune

Eesti terviseeksperdid: ahvirõuged pandeemiaks ei kujune

Harva esinevad ja peamiselt Aafrikas levinud ahvirõuged kulgevad seniste teadete kohaselt tagasihoidlike sümptomitega ja haigus on on valdavalt iseparanev.

Terviseameti nakkushaiguste osakonna peaspetsialist Juta Varjas ja Tartu ülikooli viroloogia kaasprofessor Margus Varjak kommenteerisid ERR-ile, et nemad ahvirõugetes pandeemiaohtu ei näe.

Ka perearst dr Helen Lasn kommenteeris Facebookis, et see viirus ei levi õhuga, vaid otseselt kehavedelikuga kontaktis olles. “Seega, kainet mõistust, sõbrad,” kutsus Lasn üles rahu säilitama.

 

2

https://www.telegram.ee/eesti/kohus-tunnistas-jarjekordse-kaitsevae-tootaja-toolepingu-lopetamise-seoses-vaktsineerimatusega-tuhiseks

Kohus tunnistas järjekordse kaitseväelase vallandamise seoses vaktsineerimatusega tühiseks

Tänavu on Tartu Maakohus teinud otsuse kahe kaitseväe töötaja osas, leides, et töölepingu erakorraline lõpetamine seoses töötaja sooviga end mitte vaktsineerida on tühine ning  mõistnud nende kasuks välja ka hüvitise tühise ülesütlemise eest.

Kohus on seisukohal, et Eestis ei ole seni vastu võetud ühtegi seadust, millega oleks kehtestatud kas üldist või ametikohaspetsiifilist vaktsineerimiskohustust (viidates sealjuures ka Austria ja Saksamaa õigusele, mis on Eestiga sarnased) ning samuti, et vaktsineerimiskohustus riivab intensiivselt inimese kehalist puutumatust ja õigust eraelu puutumatusele ning eelduslikult peab inimesel olema õigus valida, kas lasta ennast vaktsineerida või mitte.

Kaitseväelasi esindava advokaadibüroo Pallo&Partnerid advokaat Jaanika Reilik-Bakhoff ütles et “Vaktsineerima sundivad käskkirjad on tänaseks nii mõneski asutuses pärast töötajate töölt vabastamist kehtetuks tunnistatud, kuid töötajate suurim hirm on, et covid-19 haiguse leviku ägenemisega alustavad asutused uuesti sarnaste abinõude ning sunniga, mis tooks sügisel kaasa uued kohtuvaidlused – kõik see on aga koormav nii meie inimestele kui ka kohtutele. Täna oleks vaja hoopiski rohkem ühiskonna sidusust koos vaimselt tervete inimestega, mitte lahterdamist ning ametkondades oma töötajates vaimse frustratsiooni tekitamist,” sõnas Reilik-Bakhoff.

Hoiame pöialt, et see inimõigusi rikkuv sund päevapealt kaoks.

 

3

https://www.telegram.ee/nwo/vastuhakk-toimib-enamik-who-plaanitud-tervishoiueeskirjadest-tuhistati

Vastuhakk toimib! Kas enamik WHO plaanitud tervishoiueeskirjadest tühistati?

Möödunud nädalal toimus 75. Maailma Terviseassamblee, kus prooviti USA palvel ja EL-i toetusel jõustada rida riikide siseseid tervishoiueeskirju ehk siis muuta riikide valitsused pandeemiaid puudutavates küsimustes seadusega WHO-le alluvaks.

Rahvusvaheliste tervise-eeskirjade muudatustele vastu seisnud inimeste tohutu vastureaktsioon üle maailma on viinud kuuldavasti selleni, et Ühendkuningriigi tervishoiuministeeriumi töörühm jättis 13-st muudatusettepanekust enamuse ehk tervelt 12 ettepanekut välja – ja tundub, et sellest eeskujust nakatusid ka teised riigid.

Kuigi see eelmise nädala uudistesse veel ei jõudnud, võime etteruttavalt öelda, et Maailma Terviseassambleel läkski esialgu läbi ainult üks punkt (ehk siis riigid peavad aktsepteerima seaduseid ja kohandama uusi rahvusvahelisi tervishoiueeskirju senise kuni kahe aasta asemel vaid kuue kuu jooksul), teiste punktide osas veel kokkulepet / üksmeelt ei saavutatud.

 

4

https://www.telegram.ee/maailm/kuberner-ron-desantis-florida-ei-toeta-who-ulemaailmset-pandeemialepet-mingil-juhul

Kuberner Ron DeSantis: Florida ei toeta WHO ülemaailmset pandeemialepet mingil juhul

ÜRO agentuuri WHO pandeemialeping kohtab vastuseisu ka ühes kõige enam koroonapaanikat eiranud USA osariigis. “Meie Floridas ei toeta kuidagi seda WHO lepet, seda ei juhtu mitte mingil juhul,” ütles Florida kuberner Ron DeSantis. “Nagu te olete näinud, siis paljud eliidi hulgast propageerivad väga kahjulikku poliitikat,” lisas ta, märkides, et osa põhjustest, miks inimesed tahavad Floridasse kolida, on see, et “me lükkasime need poliitikad tagasi, kuid nemad pooldasid väga kahjulikku poliitikat, sealhulgas koolide sulgemist”.

Tõepoolest – tuletagem meelde, et kui Florida ühe esimese piirkonnana maailmas praktiliselt kõigist koroonameetmetest loobus, ei toonud see kaasa mitte koroonajuhtude kasvu vaid hoopis languse. Rõõmsad ja vabad inimesed lihtsalt ongi tervemad.

 

Ja lõpetuseks.

5

https://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/varske-uuring-kanepi-seadustamine-voib-vahendada-alkoholi-valuvaigistite-ja-sigarettide-tarvitamist

Värske uuring sedastab, et kanepi seadustamine võib vähendada alkoholi, valuvaigistite ja sigarettide tarvitamist

“Hüppelauateooria“ ehk et kanep on hüppelauaks kangemate narkootokumide juurde, põrus järjekordses katses!

USA Washingtoni ülikooli uurijate töörühm leidis, et kanepi meelelahutusliku tarvitamise seadustamine osariigis tõi kaasa alkoholi ja sigarettide pruukimise ning valuvaigistite kuritarvitamise vähenemise noorsoo hulgas.

Halloo, Eesti uimastieksperdid, millal te oma silmi avama hakkate?

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast.

Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt