Võimas loodusravim – melissiõli

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. august 2013 kell 15:08Melissa

Melissiõli on väga võimas viirusevastane eeterlik õli, mis tõrjub väga tõhusalt kangekaelseid viiruseid näiteks herpesviirust. Herpes simplex on viirusnakkus, mis on kehas “uinunud” olekus, kuid tõstab pead, kui immuunsüsteem nõrgeneb, kirjutab portaal Alkeemia.

 

Herpes Simplex´i viirus

Herpes simplex on viirusnakkus, mis on kehas “uinunud” olekus, kuid tõstab pead, kui immuunsüsteem nõrgeneb. Viirusel on kaks tüve. Tüüp I esineb harilikult suu ümbruses ning seda nimetatakse rahvasuus külmavilliks või vesivilliks.

Tüüp II on genitaalherpes, mida esineb suguelundite piirkonnas. Mõlemad on väga nakkavad ja mõlemat võib esineda mõlemas kehapiirkonnas. Villid on kogu aeg nakkavad, kuid eriti siis, kui nad lõhkevad ja vedelik neist välja immitseb. Villide puudutamise järel on tähtis käsi pesta, sest viirus võib kanduda vedelikuga teistesse kehapiirkondadesse.

Tõenäoliselt leidub veel kaks sekundaarset infektsiooni: herpeetiline paronühhia (küüneümbrisepõletik) ja okulaarne herpes – silmanakkus, mis kahjustab sarvkesta.

 

Eeterlikud õlid ja herpes

Saksamaal Kölnis 1987. aastal toimunud Esimesel Aroomiteraapia Kongressil esitletud uuringu järgi on eeterlikud õlid tänu oma tugevale viirusevastasele toimele herpes simplex’i viiruse vastu väga tõhusad. Müncheni Tehnikaülikooli professor Dietrich Wabner teatas, et melissiõli ühekordne manustamine viis täieliku paranemiseni herpes simplex’i kahjustustest.

MS, CCHT, CMT, MAT Anne Vermilye on jõudnud oma uuringutes järelduseni, et eeterlike õlide mikroobivastased toimed tulenevad sellest, et kõnealused õlid suudavad mikroobide rakuseina läbida ja nende hapnikuvarustuse ära lõigata. Pikemalt saate eeterlike õlide kohta lugeda siit.

 

Eeterlik melissiõli

Melissiõli valmistatakse melissitaime värsketest õisikutest, lehtedest ja varre ülaosast. Suur osa tänapäeval melissiõli nime all müüdavatest toodetest on tegelikult sidrunheinaõli ja tsitronellaõli segud – “tõelisel” melissiõlil on unikaalsed omadused ja aroom.

Kuna ühe liitri eeterliku melissiõli valmistamiseks läheb tarvis 7–16 tonni taimematerjali, on melissiõli hind väga kõrge. Magusa lõhnaga taimest pressitud õli on kahvatukollane vedelik, millel on kerge ja värske sidrunit meenutav lõhn. Väga odavalt pakutav melissiõli on tõenäoliselt võltskaup, millel puudub tõelisele eeterlikule melissiõlile omane ravitoime.

Melissiõli on küll kallim kui enamus teisi eeterlikke õlisid, kuid seda kulub ainult üks-kaks tilka. Tänu sellele maksab üks annus ainult 1,84 dollarit! Melissiõli peetakse aroomiteraapias üheks kõige võimsamaks raviotstarbeliseks eeterlikuks õliks, millel on palju ravitoimeid.

Ta on valuvaigisti, antidepressant ja antihistamiinikum ning tal on põletikuvastane, krambivastane, viirusevastane, rahustav, puhitusevastane, sapieritust ja seedimist stimuleeriv, hüpertensioonivastane, litolüütiline ja veresooni laiendav toime. (Õlil on ka tugev higistama ajav toime, mis aitab vanu viiruseprodukte kehast välja viia; seetõttu tuleks õli tarvitades piisavalt juua.) Melissiõli läbib vere-aju barjääri ning tungib rakku. Melissiõli tapab viiruseid 98% tõhususega.

Lisateavet eeterliku melissiõli ja selle kasutamise kohta herpeseravis saate, kuulates siit dr Susan Lawtoni loengut.
Uuringuid melissiõli kohta

“Melissiõli on väga võimas viirusevastane eeterlik õli. On teada, et eeterlikud õlid tungivad kehas meie rakkudesse ning melissiõli on 60% ulatuses fenüülpropanoid (keharakkude rakuseinte struktuursete komponentidega seonduv orgaaniline ühend). Seepärast suudab melissiõli tänu oma viirusevastasele toimele inaktiveerida viiruse juba enne, kui see rakku siseneb ning kaitsta rakustruktuuri tervist ja puutumatust. See on väga tähtis, sest enne kui viirus saab paljunema ja keha kahjustama hakata, vajab ta peremeesrakku. Tänu sellele tõrjub melissiõli herpesviirust, mis on olemas 92% inimeste kehas, väga tõhusalt.”  Dr David K. Hill

Aastal 1999 viidi Saksamaal läbi topeltpime platseebokontrollitud randomiseeritud uuring, kus mõõdeti sidrunmelissi kuivatatud lehtedest tehtud standardiseeritud ekstraktist (Melissa officinalis, 70:1) valmistatud toopilise kreemi tõhusust Herpes simplex labialis’e (“külmavillid” – huultel esinev herpes simplex’i vorm) ravis.

Katses osales 66 patsienti, kellel oli esinenud aasta jooksul vähemalt neli herpes labialis’e episoodi. Kreemi kanti viis päeva järjest neli korda päevas toopiliselt haigele piirkonnale. Ravi teiseks päevaks oli haigestunud piirkonna ja villide suurus katsegrupis võrreldes platseebogrupiga oluliselt vähenenud. Teise päeva sümptomid on eriti olulised, sest herpes labialis’e all kannatavate inimeste sümptomid on just sel ajal kõige intensiivsemad.

Sidrunmelissi kreem lühendas paranemiseks kulunud aega ning leevendas ka kaasnevaid sümptomeid nagu sügelus, kipitus, põletusetunne, paistetus jne. Autorid väidavad, et tulemused viitavad sellele, et sidrunmelissi kasutamine võib pikendada herpeseepisoodide vahelist aega. Lisaks ei tekita sidrunmeliss tõenäoliselt herpesviiruse resistentsust. (Koytchev)

Märkus: viirusevastane ravim atsikloviir (Zovirax), mida patsientidele herpes simplex’i nakkuse korral sageli välja kirjutatakse, häirib viiruse DNA paljunemistsüklit ning aeglustab olemasolevate viiruste kasvu, kuid korduvate infektsioonide korral on tema mõju nõrk.

Teadusuuringud on näidanud, et atsikloviir võib muuta herpes simplex’i viiruse resistentseks, häirides viirusest nakatunud rakkude ainevahetust. – Jill Hoppe, Medical Herbalism 11(4), lk 13,16

Iraanis viidi läbi uuring, milles otsiti praegustele viirusevastastele ravimitele alternatiive, sest paljudel ravimitel on toksilised kõrvaltoimed. Uuringus mainitakse atsikloviiri, foscarnet’i ja tsidofoviiri. Näiteks atsikloviiri levinud kõrvaltoimed on iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus ja/või peavalu. Uuring viidi läbi põhjusel, et “uusi viirusevastaseid ravimeid on hädasti tarvis.”

Uuringus vaadeldi tähtaniisiõli ning samuti seskviterpeene nagu beetakarüofülleen, mida leidub mõningates eeterlikes õlides, sealhulgas melissiõlis.

Uuringu tulemused kinnitavad paljude varasemate uuringute leidusid. Õlid ei mõjuta viirust, kui see on juba peremeesrakule kinnitunud, vaid pärsivad viiruseid teise mehhanismi abil – viiruse aktiivsust pärsitakse juba enne, kui see rakku jõuab.

Katkend mainitud uuringust: Tulemused näitavad, et need ühendid otseselt inaktiveerivad herpesviirust ning võivad häirida virioni struktuuri või maskeerida viiruse struktuure, mis on vajalikud peremeesrakku adsorbeerumiseks või sisenemiseks. Ent rakusiseses replitseerumisfaasis mingit viirusevastast toimet ei täheldatud. See on kooskõlas nii meie tulemustega kui ka teiste eeterlike õlidega tehtud uuringute tulemustega. Korduva herpesinfektsiooni ravis võib kasutada toopilise raviva toimeainena ka ainult beetakarüofülleeni.

Kuidas melissiõli raviks kasutada, loe portaalist Alkeemia.

 

 

Allikas: Alkeemia

Tutvu teadusuuringuga: Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine

Foto: digthedirt.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.