Ohoo uuringut! Nina soolalahusega loputamine võib vähendada Covidiga haiglasse sattumise riski

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. september 2022 kell 16:07Foto: Pixabay / Bru-nO

Peavoolu on imbumas uuringud, mis tunnustavad vanu häid rahvameditsiini nippe Covidiga tegelemisel. Nimelt, Medical Xressis ilmunud artiklis tutvustatakse uuringut, mille teostajad väidavad, et nende uuritud vanem ja kõrge riskiga populatsioon – kellest paljudel esinesid varasemad haigusseisundid nagu rasvumine ja hüpertensioon – võivad kasu saada sellisest lihtsast ja odavast praktikast nagu ninaõõne loputamine nõrga soolalahusega.

 

Uuring väidab, et kui alustada ninaõõne loputamist nõrga soolalahusega kaks korda päevas varsti pärast Covid-19 positiivset testi, võib see oluliselt vähendada haiglaravile sattumise riski.

Seega annavad meditsiiniteadlased nüüd teada, et võrreldes uuringu kontrollrühmaga vähenes haiglaravi ja surmajuhtumite arv 8,5 korda,” kinnitas  Georgia meditsiinikolledži erakorralise meditsiini osakonna juhataja Richard Schwartz.

Asjakohases uuringus osales 79 inimest (mitte 8 laborihiirt) vanuses 55+ ja nendest sattus haiglasse 1 inimene. Võrdluseks: 9,47 protsenti patsientidest hospitaliseeriti ja 1,5 protsent suri sarnaste demograafiliste näitajatega inimeste rühmas USA haiguste kontrolli ja tõrje keskuse uuringus, mis teostati samal ajavahemikul (ehk kasutades Fauci juhiseid).

No mis sa oskad kosta!

 

Allikas: tervis.postimees.ee

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt