Kloordioksiid loomade ravis – Eesti Ekspressi avaldamata intervjuu Janika Veski ja Merili Kukuškiniga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. august 2022 kell 10:58Fotokollaaž: Jad Khay/Getty Images + nuruddean + Canva.com

“Oma koerale “MMS ja DMSO Eesti” Telegrami grupist abi küsinud Laura Nuka, Eesti Ekspressi ajakirjanik, kes esines varjunime all, valetas kokku haleda loo oma haigest koerast,” alustab Eesti Ekspressis ilmunud artikli tagamaade lahtikirjutamist Janika Veski.

NB! Telegram.ee soovitab enne iga tervist potentsiaalselt mõjutava aine tarbimist konsulteerida oma ala ekspertidega.

 

Olin parasjagu oma lapsega lastehaiglas traumapunktis (laps oli murdnud jalaluu kolmest kohast), kuid võtsin endale väga ebamugavas kohas ja traumaatilisel hetkel aja, et inimest tema “hädas” aidata ja nõu anda. Sest arvasin, et abiküsija on siiras ja koer päriselt kannatab.

Kuid oma üllatuseks leidsin  paar päeva hiljem oma postkastist järgmise meili: 

Tere!

Ekspress kirjutab lugu loomadest, keda on MMSiga üritatud ravida.

Kuidas teie uus karjäär loomaarstina läheb? Soovitate tugevalt antibiootikumikuure jätta läbi viimata, loomaarstist kaarega mööda jalutada ja väidate, et loomale võib anda palju kangemaid doose kui inimesele. Kust pärinevad teie teadmised, mida sellise ameti pidamiseks on vaja? Kui loom teie nõustamise järel MMS-i mürgitusse sureb, kas olete valmis võtma ta surma oma südametunnistusele?

Tervitades

Laura Nuka

Eest Ekspressi suvereporter

 

Ajakirjaniku sarkastiline ja ründav toon ei varjanud ta kavatsust kirjutada minust ja MMSist järjekordne laimulugu.  

Ja tuligi valeinfot täis propagandalugu – ikka kloor ja mürk. Nagu rikkiläinud plaat. Küll mitte nii räige ja hüsteeriline nagu mõned varasemad “meistriteosed” kloordioksiidi teemal.  

Juba seitse aastat olen ajakirjanikke antud teemal harinud, aga nad ei saa endiselt pihta isegi sellele, mis ainega on tegemist! Piinlik. 

Ajakirjanik tunnistab ise:  “Keerulisem on grupist leida negatiivse tulemusega ravilugusid.” See on ju suurepärane uudis, et grupis on valdavalt edulood, kuid sellegipoolest kirjutab ajakirjanik loo MMSist kui mürgist. 

Kas on ehk olemas ka mõni päris ajakirjanik, kes soovib kirjutada neutraalselt pinnalt ausat lugu, nagu eetilisele ja professionaalsele ajakirjanikule sobilik oleks?

Teeme siis lõplikult selgeks, kas tegu on mürgiga ja kõik tervenenud inimesed lihtsalt sonivad mingi massihallutsinatsiooni all, või siis äkki ongi see üks imeline ja universaalne tervendaja, mis pühiks suure osa kannatust ära?

 

**

Siin on Eesti Ekspressi küsimused ja vastused. 

Janika Veski vastused: 

1. Eesti MMS ja DMSO grupi eestvedaja Janika Veski on Eesti Kunstiakadeemia klaasikunstniku haridusega eraettevõtluses tegutsev naine, kes soovis lapsena arstiks saada. Veski on õppinud ajurveedat, India veedade kultuurist pärinevat maailma vanimat tervendamissüsteemi.  

J.V: See vastab tõele.

 

2. Koera omanik pöördub grupi poole murega, et tema lemmikul oli teadmata põhjusel põletiku näit lubatust kümme korda kõrgem, „arstid ei leia põhjust, kirjutavad ainult antibiootikume.“ Grupi administraator Janika Veski vastab talle seal: „Antibiootikumid jätta kohe ära. Neid pole mõtet andagi!“ 

J.V: Nagu lugesite, siis loom ei saanud arstide juurest abi ka peale korduvaid ravikuure. Mitmed antibiootikumikuurid osutusid kasutuks, kuna antibiootikumid on tõhusad vaid mõnede bakterite puhul, teiste puhul jälle mitte. Samuti on need täiesti kasutud kõikide viirushaiguste puhul, kuna viirustele need ei mõju. Lisaks kaasneb antibiootikumide tarbimisega alati ka soole mikrofloora hävimine, mis on vajalik meie immuunsüsteemi tõhusaks tööks. Seetõttu ei ole mõtet kasutada antibiootikume olukorras, kus nad on tõendanud, et neist abi ei ole ja kui samal ajal on olemas maailma tõhusaim antimikroobne vahend kloordioksiid, mis manustatud kogustes on täiesti ohutu. 

Kloordioksiid on teadaolevalt kõige võimsam ja laiaspektrilisem antimikroobne vahend, mis hävitab pea kõiki haigust tekitavaid mikroobe. Selle on heaks kiitnud ka USA keskkonnakaitseagentuur EPA kui biotsiidi ja viritsiidi, mis  hävitab viiruseid, baktereid, seeni ja teisi mikroorganisme selektiivse oksüdatsiooni kaudu, st hävitab vaid madala pH tasemega mikroobe, mis põhjustavad haigusi, jättes erineva pH taseme tõttu puutumata terved rakud ning kasulikud bakterid.

 

3. Targale koerale, kes vabatahtlikult möksi jooma pole nõus, soovitab Veski anda ilma veeta aktiveeritud MMSi ehk NaClO2 ja HCl kokkusegatud, lahjendamata lahust. Panna tuleb seda tühja kapslisse ja kapsel omakorda toore lihapalli sisse. Pall tuleb torgata koerale lõugade vahele ja vett lasta peale juua, õpetab ta lahkelt koera omanikule. Ta ise andnud oma koerale 30–40 tilka korraga ja see olevat looma ühe päevaga surmasuust tagasi toonud. 

Millises surmasuus see koer teil oli? 

J.V: Leidsin ühel suvehommikul oma kalli chow chow tõugu Choco aianurgas pikali maas. Koer jalule ei tõusnud, oli krampides ning ajas suust vahtu välja. Loomaarsti arvamus oli, et selles olukorras enam koera päästa ei ole võimalik. Kuna ta juua ei saanud ta oli pikali maas ja lõuad krampis –, siis tilgutasin talle kloordioksiidi vesilahust mokkade vahele. Kogused olid tavapärasest suuremad, kuna oli võidujooks ajaga. Samas olin teadlik, et ka need doosid jäävad ohutute dooside piirnormidesse. Minu suureks üllatuseks oli koer 2 tundi hiljem juba värisevatel jalgadel ukse juures haukumas. Järgmisel hommikul aga tormas juba rõõmsalt mööda aeda ringi. 

 

4. Kiisupoja omanik kaebab grupis, et loomaarstil võetud proovid viitasid soolestikus pesitsevale bakterile, mis põhjustab kõhulahtisust. Raviks oli arst kirjutanud välja antibiootikumid, kuid need aitasid vaid niikaua, kuni ta lemmikule neid andis, kurdab ta. Seepeale otsustas ta hoopis MMS-i väikestes kogustes proovida. Veski soovitab: mikrotilk jääb väheks ja julgustab omanikku andma suuremat kogust. Nii ravivat Veski samal ajal oma kiisupoega, lisab ta taas julgustuseks oma kogemuse.

J.V: Vastab tõele. Iga aine ja ravimi tõhusus sõltub õigest kogusest liiga väike kogus ei ole piisav, et kõrvaldada haigustekitajad ning soovitud tulemust ei ole. Liiga suur kogus võib esile kutsuda ebameeldivad puhastusnähud (meditsiinis tuntud kui Herxheimeri reaktsioon). Vastab ka tõele, et olen tervendanud kloordioksiidiga väga edukalt oma lemmikloomi lisaks kiisupoegadele ka  koeri, Aafrika kääbus-siili ning ka  kanasid. Olen sellega säästnud tuhandeid eurosid, päästnud oma loomad kannatusest ning ennast murest. 

 

5. Janika Veski ise jagab Telegrami grupis koos piltidega ühte edulugu, kus ühe koera kõrval oli kole moodustis. Loomaarst soovinud selle tõttu loomal kõrva ära lõigata. Omanik aga keeldunud sellest ja „ravis looma nädalatega terveks.“ MMS-i abil muidugi. Veski soovitab: „Ärge siis loomaarsti juurde kiirustage, kui teil on maailma võimsaimad vahendid olemas!“

J.V: See lugu tõendas järjekordselt, et arsti soovitus seekord loomal kõrv ära lõigata ei pruugi olla kõige mõistlikum, kui samal ajal on olemas tõhus vahend, mis  kõrvaldab ohutult haigustekitajad (viirused, seened, bakterid jms) ning seega ka haiguse. Iga mõistlik inimene peaks siinkohal rõõmustama, et koer sai (kloordioksiidi abil) terveks.

 

6. Tubane kass hakkas teadmata põhjusel oksendama. Tal ei püsinud sees toit ega vesi. Paar päeva hiljem pöördus omanik loomaarsti poole, kes tegi mitmeid uuringuid ja võttis analüüse. Need ei näidanud midagi. Kolm nädalat kestnud jama järel oli kiisu oma kehakaalust kaotanud 30%, kliinikus tilgutite all käinud ja antibiootikumikuuri saanud. Okse lõhn oli muutunud jubedaks. „Nagu loom roiskuks seest,“ kirjeldab omanik, kes oli kindel, et jääb lemmikust peagi ilma. Ta haaras viimasest õlekõrrest ja proovis ühepäevast MMSi kuuri. Iga 1,5–2 tunni tagant andis ta seda loomale süstlaga. Järgmisel hommikul oli loom terve ja pole senini haigestunud. „Julgen teema lukku panna,“ rõõmustab omanik grupivestluses. Janika Veski kiidab: „MMS võiks olla esimene asi millega ravida, mitte viimane – see on universaalne, lihtne ja kiire.“

J.V: Jällegi üks imeline edulugu, kas pole?! Ka looma omanik oli ülirõõmus oma lemmiklooma kiire tervenemise üle ning oli nõus minu kommentaariga, vastates: “Täpselt selle õppetunni saingi 🤗”

 

7. Ühel neist oli 8kuune kutsikas, kelle soolestik oli arsti sõnul põletikuline, toit ei seedunud ja kõht oli lahti. Loomaarsti soovitatud kangeid ravimeid, mis pidid andma 50% tõenäosuse terveneda, omanik manustada ei soovinud. Janika Veski soovitas loomale anda tilga MMS-i iga tunni tagant. Nii omanik tegigi. Koer suri. Kas looma viis hauda MMS-i mürgitus või haigus, pole võimalik kontrollida. 

J.V: Antud kogus 1 tilk ehk 2,5 mg lahjendatud kloordioksiidi ei saanud kuidagi koera mürgitada, ammugi mitte tappa. Koer suri oma haiguse, mitte kloordioksiidi tõttu. Kahjuks igas olukorras ei olegi võimalik kõiki loomi päästa. Nii nagu kõikide ainete puhul on ka kloordioksiidi toksilisus sõltuv kogusest, kuid selle terapeutiline ning viirusi hävitav toime avaldub juba väga madalate, inimestele ja loomadele ohutute dooside ja ülisuure lahjenduse juures. Terapeutilised doosid jäävad sadades kordades allapoole võimalike kõrvaltoimete doose ning tuhandeid kordi alla surmavaid doose. Olgu kõigile selge: kloordioksiidi eluohtlik doos LD50 on EPA (USA Keskkonnakaitse Agentuur) ametlikel andmetel 292 mg/kg kohta. 

Seega, näiteks 5 kg kutsika jaoks oleks surmav doos 1460 mg ehk 584 tilka! Koerale anti 1 tilk korraga, mis on 584 korda väiksem kui võimalik eluohtlik doos. 

Kuna kloordioksiidi kasutatakse igapäevaselt joogivee ning toiduainete puhastajana, siis on tehtud üle 100 teadusuuringu ClO2 toksilisuse kohta, mis tõestavad selle ohutust. 50 kasutusaasta jooksul ei ole täheldatud ühtegi negatiivset kõrvalmõju tervisele. Toksilisuse uuringud on läbi viidud ClO2 suukaudsel kasutamisel, koekultuurile lisamisel ning samuti veenisisesel manustamisel. Selle aine ohutust inimestele ja loomadele kinnitab ka tõik, et ClO2 on kasutusel isegi doonorvere steriliseerimisel.

Ungari ülikoolis läbi viidud teadusuuringu “Chlorine Dioxide Is a Size-Selective Antimicrobial Agent“, mis on avaldatud USA valitsuse meditsiini andmebaasis, kokkuvõte: “Kloordioksiid on ideaalne biotsiid”, mis tapab kiirelt ja tõhusalt mikroobe kuid ei tekita mingit kahju inimesetele ja loomadele.

Alates 2018. aasta maist kasutatakse kloordioksiidi joogivee puhastamiseks Rapla ühisveevärgis ning alates 2020. aasta juunist ka Kehtna ühisveevärgis, kuna see on tõhusaim joogiveepuhastaja ning selle madalad doosid on ohutud ka igapäevaseks seespidiseks tarvitamiseks isegi imikutele.  

 

8. Loomaarstid väidavad, et MMS mürgitab loomi ja sellel puuduvad raviomadused. Lemmiklooma sellega „ravimine“ on nende sõnul kuritegu. Teie aga soovitate loomi MMSiga ravida. Mille põhjal te julgete võtta vastutuse, et teie soovitused loomale halva asemel head teevad? 

J.V: Need loomaarstid eksivad mõlemas väites: kloordioksiidi terapeutilised doosid on täiesti ohutud ning samas tõhusad paljude haiguste puhul. Te lugesite ise, et loomad said kloordioksiidi abil terveks, mitte mürgitatud. Ainult aru kaotanud inimene saab lemmikloomade tervenemisi kuriteoks pidada! 

Kuritegu on elupäästev vahend maha vaikida ja see mürgiks valetada. 

Loomaarstidel on aeg avada end innovaatilistele avastustele meditsiinis ja tutvuda rohkete teadusuuringute ning kliiniliste uuringutega, mis tõendavad nii kloordioksiidi ohutust (õigetes kogustes) kui ka tõhusust haiguste ravis. Saksamaa on meist arengus ees ning seal on mitmeid veterinaarkliinikuid, kus loomaarstid kasutavad ametlikult kloordioksiidi loomade ravis. Samuti on kliinik “Biocentr” Feodossia linnas Krimmis, kus arstid kasutavad kloordioksiidi inimeste ravis. Vastavalt Maailma Arstide Liidu (WMA) Helsingi deklaratsioonile on arstidel õigus patsientide ravimisel kasutada tõhusa ravi puudumise korral ametlikele raviprotokollidele alternatiivseid vahendeid, et päästa elusid või leevendada kannatusi.

Maailmas on kloordioksiidi kasutatud juba üle 100 aasta, Eestis üle 15 aasta. Eestis on hinnanguliselt rohkem kui  20 000 regulaarset kasutajat, kellel on märkimisväärsed tervenemiskogemused MMSiga ka siiani ravimatuteks peetud haigustest. 

USA Rahvusliku Terviseinstituudi (NIH) andmebaasis on ClO2 kohta 1800 uurimistööd ning 8147 patenti. See näitab, kui põhjalikult uuritud ainega on tegemist. Samal ajal põhjustavad Euroopa Komisjoni hinnangul ainuüksi retseptiravimite kõrvaltoimed Euroopas ja Ameerika Ühendriikides aastas 200 000 inimese surma ning veel 128 000 sureb neile ametlikult väljakirjutatud retseptiravimite tõttu. 

Minu teadmised kloordioksiidi ravitoime kohta on väga põhjaliku uurimuse tulemus ning põhinevad teadusuuringutel ning ametlikul informatsioonil: need uurimistööd ning kliinilised uuringud on läbi viidud erinevates ülikoolides ning avaldatud teadusajakirjades, USA meditsiiniandmebaasis, EPA kloordioksiidi ja kloriti toksikoloogiliste uuringute kokkuvõttes. Samuti on aluseks arstide kogemused ning ka tuhandete inimeste isiklikud  tervenemiskogemused. Rääkimata oma 11 aasta pikkusest isiklikust kasutamiskogemusest. 

 

**

Merili  Kukushkini vastused:

1. Living Minerals OÜ-l läheb äri päris hästi. Viimase kahe aastaga olete suutnud igakuiset käivet tõsta pea 3x. Kas saaksite palun öelda, mis on kõige menukamad tooted, mida inimesed teilt tellivad? 

M.K: Meie populaarsemad tooted on vitamiinid, mineraalid, ränivetikajahu, DMSO, NaClO2 suuloputusvahend ning HCl juukseloputusvahend.

 

2. Loomakaitse ja loomaarstid ei kiida lemmikute MMSiga ravimist heaks. MMSi saab kokku segada teie kodulehel müüdavatest ainetest. Kas teie hinnangul võib neid loomade raviks kasutada?

M.K: Meie tooted NaClO2 suuloputusvahend ja HCl juukseloputusvahend on registreeritud kosmeetikatooted. Muuks otstarbeks me neid turundada ei tohi.

Õigused Eestis kloordioksiidi müüa loomadele ravi ja haiguste ennetamise eesmärgil on firmal Meat Agro OÜ (dutrion.ee), näiteks on nende veebilehel välja toodud veiste mastiidi vastane profülaktika ja ravimine, lehmade jalgade haiguste ravimine ja tilkuvate niplite probleemi ennetamine.

Kloordioksiidi tooteid joogiveepuhastajana müüb Eestis samuti Meat Agro OÜ. Euroopas veel ka lenntech.comfeedwater.co.ukscotmas.com jt.

Tean, et Saksamaal kasutavad mitmed veterinaarid (näiteks Dirk Schrader) kloordioksiidi lemmikloomade ravis. Tuleb meeles pidada, et kõik ravimid ja ained on vales koguses ohtlikud ning kloordioksiid ei ole siin erand. EPA on kliiniliste uuringute põhjal tunnistanud kloordioksiidi ohutuks doosiks NOAEL 3 mg/kg-day (milligrammi kilogrammi kohta päevas) ja LOAEL 6 mg/kg-day. Seega on EPA andmete põhjal 70 kg kaaluval inimesel ohutu tarbida 210 mg kloordioksiidi päevas.

Selgub, et õiges kontsentratsioonis ja koguses tarbides on kloordioksiid suukaudsel tarvitamisel ametlikult ohutu ning seetõttu on see Euroopas laialt kasutuses olev joogiveepuhastaja (sellega puhastatakse kraanivett veepuhastusjaamades).

 

3. Olete käinud ka terviseametiga kohtus ja vaidluse kaotanud. Kuidas see teie hoiakut MMSi suhtes muutnud on?

M.K: Kohtus käisime formaalsetel põhjustel.

Kohtuprotsessi käigus sain võimaluse veelgi sügavamalt ja põhjalikumalt uurida teadustöid ning kliinilisi uuringuid kloordioksiidi kui universaalse ja ohutu puhastaja kohta. See aine on kõikjal maailmas vabalt müügis ja kasutusel, samuti ka Eestis, nii joogiveepuhastajana kui ka toiduainetööstuses, sea-, looma-, linnu- ja kalakasvatuses, infektsioonhaiguste profülaktikas, matkamisel, kosmeetikatootena jne.

Erinevaid kloordioksiidi tooteid müüb Eestis Dutrion.ee. Samuti on see mõnede Eestis müüdavate innovaatiliste suuhooldusvahendite põhitoimeaine (UltraDEX – suutervis.eu/toode/ultradex_suuvesi/).

 

4. Kuidas on teie suhted Janika Veskiga? Kas teete koostööd? 

M.K: Tänan küsimast, meie suhted on väga head. Mingit ärialast koostööd meil ei ole.

Tuletame ajakirjanikele meelde, et peale ajakirjanduse suuremahulist laimukampaaniat viidi läbi üle aasta kestnud politseiuurimine, mille tulemusena ei leitud mitte ühtegi MMSi tõttu kannatanut.

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/73483061/politsei-mms-ei-sandistanud-lapsi

 


Artikli koostas: Janika Veski

 

***********

PS. Telegram tuletab meelde, et kui 2015. aastal oli nn MMS-i skandaal, siis tunnistas koguni kaks Eesti terviseametnikku, et MMS-i tarbimine lahjendatud kujul ei ole mitte kuidagi tervisele kahjulik. Ja kuidas ta saakski olla, kui tegu on muu hulgas joomiseks ja toiduvalmistamiseks mõeldud vee puhastajaga.

Foto: ekraanikuva kustutatud Facebooki grupist

 

 

 

Samuti ei tasu unustada, et Boliivia senat kiitis 2020. aasta suvel heaks kloordioksiidi mineraallahuse (MMS) kasutamise koroonaviiruse vastu võitlemiseks (selle otsuse kinnitas ka parlament), MMS on patenteeritud ALS-i, Alzheimeri tõve ja polüskleroosi raviks ning Horvaatias aset leidnud kohtuasjas mõisteti lapsi MMS-iga ravinud vanemad õigeks.

 

Toim. Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt