Hüpnotisöör: Sõltuvusest on võimalik vabaneda isegi ühe hüpnoosi seansiga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. aprill 2018 kell 19:53Hüpnoos on üks enim eelarvamustega koormatud intuitiivteaduseid. Osad pelgavad seda ja teised arvavad, et taolist meelelumma läbi viia pole tegelikult üldse võimalik. Ometi on hüpnoosi olemust põhjalikult erinevate katsete käigus uuritud. Küsisime hüpnotisöör Ants Rootslase käest, kuidas on hüpnoosi abil võimalik inimesi aidata ja võtsime fookusesse sõltuvustest vabanemise.

 

Kuidas sa ise üldse hüpnoosini jõudsid?

Jõudsin selleni tegelikult väga lihtsal põhjusel. Ma vaatasin mõned aastad tagasi peeglisse ja see vaatepilt ei meeldinud mulle. Ma ei meeldinud endale absoluutselt, lisaks olid mind kimbutamas ärevushäire ja paanikahood alates 16. eluaastast. Ühel hetkel jõudsin TV3 saatesse “Hüpnotisöör’’, kus pärast hüpnoosi seanssi ma sain vastused sisuliselt kõikidele oma küsimustele ja lahendasin enda sees pelgalt ühe seansiga enamus teemasid.

Hüpnoosis olles ütles mu sisetunne mulle, et ma pean hakkama inimesi aitama, mulle tundus see esialgu täiesti absurdsena. Mis mõttes ma hakkan 20-aastaselt inimesi aitama? Aga läks nii, et vaid mõne kuu möödudes avastasin ennast juba hüpnoosi praktiseerimas ja läksin Parapsühholoogide ja Hüpnoterapeutide Liidu alla kuuluvasse kooli hüpnoosi õppima. Tänaseks on mul olemas mitu sertifikaati ja omandan juba välismaal järgmisi, et ennast pidevalt arendada ja uutele tasemetele jõuda.

 

Kas hüpnoosi abil on võimalik sõltuvusest vabaneda?

Sõltuvusest on tõesti võimalik hüpnoosiga teinekord vägagi kiiresti vabaneda, oleneb inimesest endast. Muutunud teadvuse seisundis tavaliselt leiab inimene enda seest need põhjused üles, miks tal üldse sõltuvus on ja mis tundeid ta enda sees selle abil alla surub.
Mõnikord on lihtsalt noorusest jäänud külge harjumus, mida me siis hüpnoosis olles asendame kliendile sobiva aseainega(nt: vesi, puuviljad).See, mitme seansiga suudab klient oma sõltuvusest vabaneda, sõltub hästi palju kliendi võimest lõdvestuda. Mõne kliendiga saavutan ma sügavama lõdvestuse alles teise seansiga. Üldiselt on inimesel vaja 1-3 seanssi, et enda sees püsivat muutust teha. Ja kas see 100% toimib, sõltub sellest, kui palju klient viitsib iseendaga tööd teha pärast teraapiaseanssi. Kas ta teeb minu poolt antud harjutusi või kas kuulab hüpnoosi lindistust, et protsessi kodus üle korrata.

 

Kui turvaline hüpnoos on ehk siis kas inimest on võimalik näiteks ka tema enda teadmata hüpnotiseerida?

On võimalik, lausa mitut moodi. Üks variant on see, kus lihtsalt terve vestluse protsessi ajal kasutab hüpnotisöör turvalisust ja lõdvestust sisendavaid lauseid nii, et inimene oleks lõpuks täiesti tema meelevallas, kuid on võimalik ka natuke teismoodi inimest mõjutada ehk talle sujuvalt mõtteid pähe panna.

Kui klient tuleb teraapiasse sõltuvusest vabanema, siis samal ajal, kui ma teda hüpnoosi viin, suunan talle ka mõtteid pähe, et ta oma sõltuvusest saaks kiiremini vabaneda. See on loomulikult kliendiga eelnevalt kokku lepitud.
Aga mul on käinud ka kliente, kes on rääkinud, kuidas nad läksid abi saama hüpnotisööri juurde ja ainuke asi, mida nad mäletavad, on see, et nad läksid kuhugi ja tulid sealt samast kohast, aga vahepeal olid nad enda teadmata pangaarve tühjaks teinud.

 

Milline on hüpnotisöörina olnud kõige võimsam kogemus kliendi aitamisel?

Tuleb meelde kohe kaks lugu. Üks on seotud sõltuvusest vabanemisega. Nimelt mõned kuud tagasi saabus minu juurde üks mees, kes soovis suitsetamisest loobuda. Pärast hüpnoosist väljatulekut avastas ta, et tal on lisaks suitsetamise isu kadumisele ka silmanägemine tagasi tulnud. Klient unustas oma prillidki minu kabinetti, kuna ei mäletanud üldse, et tal neid vaja läheks. Kuidas see võimalik on, ma ei oska öelda, kuna protsessi vältel me silmadest üldse ei rääkinudki.

Teine lugu on natuke sügavam, kus meesterahvas tuli läbi hüpnoosi lihtsalt ennast avastama ning see vaatepilt, mis talle ajas tagasi rännates vastu vaatas, oli pisut traagiline. Ta nägi, kuidas ema ta ühe-aastaselt lastekodusse andis. Ta oli seda küll varasemalt kahtlustanud, aga talle ei olnud seda keegi kinnitanud. Pärast emalt üle küsides tunnistati pojale antud teema üles.

Paari huvitavat lugu saab lugeda ka mu blogist.

Ja ei tasu unustada, et probleemide suurus ei ole midagi võrreldes sinu sisemise oskusega neid lahendada.

 

Toimetas Sander Soomaa

 

Vaata ka: Ants Rootslase koduleht

Foto:Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt