Kuidas õpetada lapsi mediteerima

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. jaanuar 2020 kell 12:38Mõni aeg tagasi avaldasime artikli looga San Francisco koolides sisseviidud igapäevastest meditatsioonipausidest, mis aitavad lastel taastada sisemist tasakaalu, olla rahulikumad ja oma tegevustes keskendunumad, saavutada suurepäraseid õppetulemusi ning muuta koolipere omavahelised suhted harmoonilisemaks. Kui see artikkel pani sind mõtlema, kuidas ka oma lapsele või hoolealustele seda imelist ja lihtsat tehnikat õpetada, siis alljärgnevad näpunäited on asjaga alustamisel abiks.

 

Tänapäeva kõrgtehnoloogiast küllastatud ja kiiretempolises maailmas oleme me alatasa üleerutatud meeleseisundis. Tihe päevakava kihutab meid takka ning nutiseadmed näpus röövivad viimasegi puhkehetke endale ega jäta aega mõtete korrastamiseks ja rahunemiseks. Meisse kuhjub pinge ja kurnatus. Nii kipub see olema enamiku täiskasvanutega. Kujuta aga ette, mis toimub samal ajal lastega, kes  paratamatult imavad endasse nii oma vanemate kui ka ümbritseva keskkonna energiaid. Siis me saadame nad kooli, kus neilt oodatakse keskendumist ja tähelepanelikkust.

Kingitus terveks eluks

Me kõik armastame oma lapsi väga ja soovime neile ainult parimat, seega miks mitte anda neile vahend, mis aitab püsida paremini tähelepanus ning tulla rahulikult toime kõige sellega, mida kiire elu nende ette paiskab. Mis oleks, kui kogu tänapäevane laste põlvkond oleks õnnistatud sellise oskusega? Siin saavad suure töö ära teha lapsevanemad. Õpetada laps varakult mediteerima on kingitus terveks eluks.

Meditatsioon

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt