Vaata filmi “Varjuefekt”: kas tead, kuidas käitumismustrid võivad hävitada su karjääri või suhte?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. jaanuar 2019 kell 11:30“Vari“ on Carl Jungi poolt psühholoogiasse toodud termin, mis märgib inimisiksuse osasid, mida inimene ise ei taha endale tunnistada, ja mida ta alla surub, kuid mis sellegipoolest mõjutavad inimest kogu aeg. Eesti Transpersonaalne Assotsiatsioon koostöös Lektooriumiga pakub enesearengust huvitatud inimestele vaatamiseks eestikeelsete subtiitritega filmi “Varjuefekt” (USA, 2009). 

 

Tegu on emotsionaalselt ja visuaalselt kaasahaarava dokumentaaldraamaga, mis selgitab, miks allasurutud emotsioonid ja lahendamata jäänud sisemised konfliktid viivad käitumismustriteni, mille tulemusel jätkuvalt kangutatakse ametist poliitikuid, purunevad vaimustavad karjäärid, kõigub majandus ja murenevad koost miljonite inimeste elud.

Praegusel avaliku alandamise ja meedia sulatusahju-ajastul jätkab kirjanik Debbie Ford tööd igas inimolendis tähelepanu pärast võistlevate vastandlike jõudude ühise olemuse paljastamisega. Koos Deepak Chopra, Marianne Williamsoni, Mark Victor Hanseni, James Van Praaghi ja mitmete teiste tänapäeva väljakutsuvamate mõtlejatega valgustab Ford oma filmis Varju varjatud väge.

Sellel elu-muutval rännakul on oma tähelepanuväärsete lugusid jutustajateks inimesed, kes on tulnud läbi kuritarvitamise ja väärkohtlemise, elanud üle rassismi, holokausti või sõja. Kohtume nendega, kes on õppinud seisma silmitsi terroriga, ravima oma haavu ja varjuefektist jagu saades võtma omaks enda kõrgemat, kangelaslikku olemust.

Et inspireerida ja julgustada vaatajaid isiklikule arenguhüppele, on Debbie Ford koostanud oma Varjutöö praktika edukaimatest protsessidest ka spetsiaalse interaktiivse versiooni “Varjuefektist“. Praktika käigus tutvustab Ford kaheksat harjutust, mis on kujundatud paljastama varjuefekti inimeste endi eludes ja esitleb neid koos isiklikke piirangute ületamise võimalustega. Filmis tutvustab ta nendest meetoditest ühte rida.

Debbie Ford, vaimustav New York Times-i ajakirjanik, raamatute “The Dark Side of the Light Chasers” (Valguseküttide pime seljatagune) ja “Why Good People Do Bad Things” (Miks head inimesed halbu tegusid teevad), on rahvusvaheliselt tunnustatud varjukülje-ekspert, kes on juhtinud tuhandeid inimesi läbi enda välja töötatud Varjuprotsessi. Oma teedrajava filmiga tutvustab ta inimliku varju ühtaegu hävitavat ja võimalusi pakkuvat olemust ning kingitusi, mida vari endas peidab.

Inspireerituna Carl Jungist on Debbie Ford teerajajaks varjuprotsessi uurimisel ja integreerimisel tänapäeva emotsionaalsetesse ja vaimsetesse praktikatesse. Ford on esinenud paljudes maailma olulisemates meediaprogrammides. Tema raamatud ja tunnustatud töötoad on seadnud enesemuutmise valdkonnas uusi standardeid.

 

Allikas: ESTRA Youtube

Vaata ka teisi ESTRA ja Lektooriumi tasuta vaatamiseks pakutavaid eestikeelsete subtiitritega filme siit.

Tutvu ESTRA kirjastuse raamatutega siin.

Foto: twistersifter.com (Kumi Yamashita kunst)

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt