Sügisel toimub Tallinnas muutunud teadvusseisundite konverents Psycherence 2018

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. veebruar 2018 kell 21:38



Mis on teadvus? Viimased kümnendid on selles valdkonnas esile toonud rohkem küsimusi kui vastuseid. Moodne mõõdetavate parameetritega teadus meile ammendavaid vastuseid ei anna. Ehk ei ole 21. sajandi inimene veel valmis mõistma teadvuse, mille kandjaks ta on, olemust? Millised on meile kättesaadavad vahendid teadvuse uurimiseks, mõjutamiseks ning kogemiseks? PSYCHERENCE, konverents teadvusest ja psühhedeeliast, pakub võimalust osa saada nende teemade käsitlemisest planeedi nelja oma valdkonna juhtiva teadlase poolt. Psycherence toob 21. septembril Tallinnasse, Nordea Kontserdimajja kõige uuemad teadusuuringud, mis võivad anda vastuseid kogu inimeksistentsi puudutavatele küsimustele.

 

ESINEJAD:

Dr Susan Blackmore (UK) on vabakutseline autor, lektor, raadiohääl ja Plymouthi Ülikooli külalisprofessor. Tema lemmikuurimisteemad on evolutsiooniteooria, teadvus, meditatsioon ja meemid, millest on ka ta enimtuntud teos Meemimasin (eesti keeles ilmunud 2003, läbimüüdud).

Jeremy Narby (Kanada) – antropoloogiadoktor. Jeremy on elanud aastaid koos Ašaninka indiaanlastega Peruu vihmametsas ja omandanud sügava kogemuse šamanistlikust elukäsitlusest lisaks oma põhjalikule teaduslikule taustale (ajaloo magister Cantebury ja antropoloogia doktorikraad Stanfordi ülikoolist). Samuti on ta korraldanud ekspeditsioone erinevate valdkondade teadlastele, et süüvida Lõuna-Ameerika põlisrahvaste põhjatutesse taimetarkustesse. Oma erakordse originaalsuse, selguse ja sügava sisekaemusega on ta võtnud enda ülesandeks ühendada põlisrahvaste tarkused kaasaegse teadusliku lähenemisega.

Dennis McKenna (USA) oli üks esimesi, kes 70ndate alguses, koos oma legendaarse venna Terrence McKennaga, hallutsinogeenide ja etnobotaanika maailma teaduslikult uurima asus. Tema fookuses on aastate jooksul olnud nii psühholoogilised, neuroloogilised, bio-meditsiinilised kui farmakoloogilised psühhedeelsete ainete mõjud. Ta on mitmete teaduslike projektide initsiaator, artiklite ja raamatute autor, üks kõige tunnustatumaid pioneere enteogeensete taimede teaduses. Hetkel annab ta lisaks oma teadustööle loenguid Minnesota Ülikooli juurde kuuluvas terviseuuringute ja vaimse tervise keskuses.

Luis Eduardo Luna (Brasiilia) – antropoloog, juhib Wasiwaska uurimiskeskust Florianópolises, Brasiilias, mis koondab ülemaailmset võrgustikku kõige eesrindlikematest teadlastest ja aktivistidest antropoloogia, etnobotaanika, psühhoteraapia, psühhofarmakoloogia, nägemuskunsti ja teadvusuuringute valdkondades.

 

Allikad ja lisainfo: Psycherence 2018 koduleht, Piletilevi, Psycherence Facebook

Pilt: psycherence.org

 

Toimetas Mariann Joonas



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt