Mis vahet on stressil ja ärevusel?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. september 2018 kell 9:35



Me kõik oleme mingitel eluhetkedel kogenud stressi. Olgu põhjuseks töötähtaeg, perekonnatüli või oluline otsus – see tunne, mis raskendab hingamist ja paneb meid pingesse tõmbuma, näib vahel igavesti kestvat. Kui meie mõistus on stressist halvatud, siis ei võta me aega, et analüüsida, kuidas me ennast tunneme ning milline on meie tegelik stressitase. Sageli armastame kõnes oma stressi üle hinnata ning väita, nagu põhjustaks mõni olukord meile südameatakki või paanikahoogu. Kuid millisel juhul võib stress tegelikult paanikahooks muutuda?

 

Stanfordi ülikooli psühhiaatria ja käitumisteaduse professor leiab, et kuigi stressi ja ärevuse vaheline piir on sageli hägune, on need siiski kaks selgelt erinevat asja ning erinev on ka see, mis neid põhjustab ja kuidas need keha mõjutavad.

Füüsilised sümptomid samad, põhjus erinev

Stressi ja ärevuse mitmed füüsilised sümptomid on samad. Need kiirendavad südametööd ja hingamist ning põhjustavad lihaspingeid. Kui ärevushoost saab paanikahoog, siis sümptomid süvenevad ning tekivad lisaks ka külmavärinad, peavalud, kuumahood ja valud rinnapiirkonnas.

Kuigi stressi ja ärevuse füüsilised sümptomid on samad, on nende põhjus erinev. Stressi puhul me teame, mis meile muret

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt