Koroonamuusika Ameerika moodi: koolibänd pop-up telkides ja publik täispuhutavates mullides

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. märts 2021 kell 16:27



Foto: Ari Hoffman@thehoffather / Twitter

Elu keset koroonahullust ei jää seisma ja mõeldakse välja kõikvõimalikke lahendusi, kuidas oma igapäevaseid tegevusi piirangutest hoolimata jätkata. Üks Washingtoni osariigi keskkool leidis oma õpilaste jaoks pealtnäha lustaka, aga ka üsna jabura viisi, kuidas muusikat teha, sulgedes lapsed pop-up telkidesse. Rokkbänd The Flaming Lips aga puges ise ja sulges oma publiku igaühe “oma mulli”.

 

Pärast lähiõppe juurde naasmist veebruari lõpus pakkus Wenatchee keskkool Washingtoni osariigis õpilastele bändiproovide jaoks individuaalseid pop-up- ehk hüpiktelke. Iga õpilane puges koos oma instrumendiga oma telki ning ühte ruumi üksteise kõrvale pikitud telkides tehti niimoodi üheskoos muusikat. Bänd teatas, et teeb proove ka vahetustega, et vähendada sotsiaalset kontakti.

Ajaleht Wenatchee World kirjeldas, kuidas keskkooliõpilane Alison Chamberlain mängib saksofoni oma telgis, mis asub bändikaaslaste telkide kõrval, läbi plastakna kõigil pilk dirigendile suunatud. Omapärane vaatepilt avanes, kui noormees nimega Juan Cruz nägi vaeva kitsukesse telki sisse pugemiseks, üritades muusikaproovis mängida susafoni, mis on teadupoolest väga kogukas puhkpill.

„Vaene tüüp. Veame kihla, et ta ei näinud proovi lõpuks kuigi palju sellest plastaknast välja …“ kirjutas ajaleht.

Sarnast lähenemist muusikategemisele pandeemia ajal prooviti ja katsetati selle aasta alguses ka Oklahomas, kui rokkbänd The Flaming Lips korraldas ainulaadse kontserdi, kus nii esinejad laval kui ka kuulajad olid hiiglaslike täispuhutavate mullide sees.

Kõike seda tehakse muidugi selleks, et vähendada koroonajuhtumite levikut. Terviseeksperdid pole öelnud, kas neil meetoditel on “teaduslikku alust”. “Mul oleks vaja näha, kuidas õhuvahetus toimus väljast ja seest, et saaksin öelda, kuidas see meetod üldiselt ohutuse kohapealt toimib ning kas nakatumise oht väheneb,“ ütles Northwell Healthi tervishoiuvõrgustiku direktor Eric Cioe-Peña mullikontserdi kohta ajalehele The New York Times.

 

Allikas: Classic FM

Vaata ka pikemat artiklit mullikontserdi kohta siit.

 

Tõlkinud ja toimetanud Sander Soomaa

Foto: Ari Hoffman@thehoffather / Twitter

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt