Koomik Kevin Hart 10X konverentsil: Kui sa armastad ennast, siis saad kõigega hakkama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. veebruar 2020 kell 19:15Fotod: ekraanikuvad

Möödunud nädalavahetusel (21.-23. veebruaril) toimus Las Vegases kinnisvaragigant Grant Cardone’i korraldatud 10X Growth Conference (10X kasvu konverents), mida ajakiri Forbes on nimetanud number üks turundus-sündmuseks maailmas. Kolmel päeval astusid kõnelejatena üles lisaks Cardone’ile endale ka tema abikaasa Elena ning mitmed äriimpeeriumite loojad ja oma ala profid, nende hulgas Scooter Braun, Magic Johnson, Snoop Dogg, Rick Ross, Pete Vargas, John Travolta, Tim Storey jpt. Toome teieni kokkuvõtte näitleja ja koomiku Kevin Harti (40) esinemisest, kus tuleb juttu sellest, kuidas mees tekitas endale kogemuste ja põrumistega meeleseisundi ja -kindluse, tänu millele ta on teinud lennukat karjääri ja saavutanud brändina sadadesse miljonitesse ulatuva netoväärtuse.

 

Grant Cardone: Sina inspireerisid mind minema konverentsidega tuurile. Mis ajendas sind kui geniaalset koomikut tegema enda tuuri?

Kevin Hart: Koomikuna sa mõistad, et saad ise juhtida oma ettevõtet, juhul kui sa seda soovid. See on selline töö, kus sa saad täpselt nii palju tagasi, kui palju sinna sisse investeerid. Sa võid teha nii palju esinemisi kui ise soovid. Mina olin enda jaoks teinud selgeks, et ma ei soovi olla palgatööline. Kui ma hakkasin edu saavutama, siis ma mõistsin, et ma pean ära õppima kogu komöödia bisnessi, mitte olema ainult koomik.

Komöödiaäris on mitu erinevat tahku. Need on kirjutamine, lavastamine, tootmine ja loomine. Kui ma sellest kõigest aru sain, siis ma küsisin endalt, et miks ma ei võiks seda kõike teha üheaegselt? Miks ma ei võiks kõikidesse nendesse valdkondadesse suhtuda samamoodi, nagu komöödiasse endasse? Kui ma arenesin koomikuna, siis hakkasin arendama ka kõiki teisi valdkondi, mis selle äriga kaasnevad.

 

Millised olid su viimase tuuri numbrid?

Meil olid esinemised 172 päeval, tihti oli show kaks korda päevas, terve tuuri jooksul oli külastajaid kokku ca 1,2 miljonit inimest. Aga mulle endale lähevad väga korda inimesed, kes arenevad minuga koos. Mul teeb südame soojaks, kui fänn tuleb mulle ütlema, et ta käis mind vaatamas juba teab mitmendat korda. Mu viimane tuur tõi sisse üle 100 miljoni dollari.

 

100 miljonit ei saa teenida ainult naljade rääkimisega, sul peab olema kontroll kogu show üle.

No mina kontrollingi enda etenduste äri. Mul ei ole promootorit, minu tiim teeb seda tööd ise, seega me saame 95% müügitulust. Minu tiim teeb ka turunduse, seega kogu raha jääb minu firmasse. Minu sissetulekud suurenevad, sest ma ise juhin oma ettevõtet ja ma investeerin inimestesse, kes minuga koos seda laeva tüüritav. Paljud minu lähedased sõbrad on nüüd ärimehed, kes seda ettevõtet minuga koos juhivad. Need suured numbrid on meie ühise töö ja pingutuste tulemus.

See on nii kõva, et sa reklaamid end ise sotsiaalmeedias, kutsudes rahvast sündmustele ja innustades neid pileteid ostma.

Kui sa ise oledki oma toode, siis tead sina ise kõige paremini seda, mida sa parajasti müüd. Seega kui sa müüd ennast, siis pead sa end usaldama. Ja teadma, et see kuhu sa oma aega ja energiat investeerid, on seda väärt. Kui ma end ise turundan, siis ma annan endast 110% rääkides sellest, mis on minu kirg.

Kui

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt