Päevalehes töötav robot-ajakirjanik Vahur Koorits vaevleb fantaasia ülekülluse käes?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. mai 2021 kell 17:20Päevaleht (Ekspress Grupp/Delfi) on omapärane nähtus Eesti ajakirjandusmaastikul. Nagu ühes oma hiljutises artiklis kirjutasin, siis mulle tundub, et selles legendaarses väljaandes käib kodusõda, kus ühelt poolt survestatakse tõeministrite faktikontrolli hirmu-uudiste ja propagandaga ning teiselt poolt saavad kõlapinda ka endiselt iseseisvalt mõelda suutvad ajakirjanikud ja teadlased. Sõltuvalt tuule suunast saab Päevalehest lugeda, mis päriselt maailmas toimub vs lausvalet.

 

Täna puhus taas libauudiste tuul ning Päevaleht on avaldanud Vahur Kooritsa nimelise roboti üllitise pealkirjaga “Vaktsineerimislõhe jagab Eesti kaheks”, mis piltlikult öeldes üritab jätta muljet, et 1 + 1 = 3.

Koorits-robot ei ole sarnaselt Lutsari jt virokraatide ja koroonaterroristidega võimeline aru saama, et mitte mingit pandeemiat pole olnud ning kogu koroonavärk on pettus – ametliku statistika kohaselt pole Eestis olnud viimase aasta jooksul ei liigsuremust ega liighaigestumist. Kuid artikli autor väidab, et “vähese vaktsineeritusega piirkondi ähvardab sügisel raskem koroona kolmas laine”.

 

Kuule, robot,

mis kolmandast lainest sa räägid, kui pole olnud ei esimest ega ka teist lainet?

Mille põhjal sa väidad, et vähese vaktsineeritusega piirkondi ähvardab kolmas laine, kui isegi Eestist on tuua näiteid, kus hooldekodu topeltvaktsineeritud 22 hoolealusel ja kolmel töötajal tuvastati koroona, mis tähendab, et vaktsiin kohe kindlasti ei kaitse nakatumise eest. Mõned nädalad tagasi tuli teade, et Seišellidel on kolmandik uutest Covid-19 nakatunutest vaktsineeritud inimesed.

Kas sa pole kursis, et need õnnetud inimvared, kes selle vaktsiini inimkatsete õnge on läinud, peavad hakkama nüüd regulaarselt süstla alla minema?

Lisaks on John Hopkins University CSSE COVID-19 Data raportist (17. mai 2021 seisuga) näha, et peale vaktsineerimiskampaania algust tõusid hüppeliselt Covid-19 surmad Bangladeshis, Tšetšeenias, Tšiilis, Bosnia ja Hertsegoviinas, Israelis, Slovakkias, Iirimaal, Ungaris, Kuveidis, Portugalis, Põhja-Makedoonias, Türgis, Araabia Ühendemiraatides, Suurbritannias, Uruguays, Indias.

 

 

 

 

Täpselt samasugust trendi saime kogeda ka maskidega – alates ajast, mil maskid muudeti kohustustlikuks, tõusis hüppeliselt positiivsete testide arv.

 

See tähendab, et meil on olemas teaduslikud inimkatsed selles osas, et vaktsiinid ega ka maskid ei kaitse viiruse leviku eest. Ja kuidas nad saakski kaitsta, kui väidetavat viirust pole mitte kunagi isoleeritud ja seega pole mitte kunagi tõestud, et SARS-CoV-2 põhjustaks Covid-19 haigust!? Enamik tervisehädasid saab alguse seestpoolt ning mitte ükski mask, tablett ega süst ei kaitse mitte kedagi.

Artikli autor väidab, et Eesti jaguneb kaheks – suure ja väikese vaktsineeritusega piirkondadeks. See on puhas vale. Eesti küll jaguneb kaheks, aga jutt käib nendest inimestest, kes ei kanna maske (loe: julgevad rääkida enda tõde) ja nendest, kes kannavad maske (loe: on valitsuse ja peavoolumeedia propaganda tõttu ära hirmutatud ja ei julge rääkida enda tõde).

Ootan huviga Päevalehe järgmist tõepommi nendelt ajakirjanikelt, kes julgevad oma tõde kuulutada – hoiame teile pöialt – Telegram fännab teid (te teate, kes te olete).

Kooritsa-sugused ajakirjanikud tegelevad aktiivselt ühiskonna lõhestamisega ja on ilmselt nii fantaasiarikkalt rumalad, et isegi ei märka seda.

Kuigi epidemioloogias on järjestikused lained võimatud, sest inimestel tekib karjaimmuunsus juba esimese lainega, siis loodame, et enne “kolmandat lainet” tullakse lõpuks kollektiivselt mõistusele.

 

Hando Tõnumaa

 

Foto: CanvaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt