Eesti tipp-professor Heikki Junninen ei suuda esitada tõestusi, et maskidest on kasu viiruse leviku takistamisel

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. aprill 2021 kell 9:01Foto: Siim Vatalin / Tartu Ülikooli ajakiri

Alates ebaseadusliku maskinõude kehtestamisest möödunud aasta lõpus olen üritanud leida teaduslikke tõestusi, mis kinnitaksid, et maskide kandmisest oleks mingitki kasu viiruse leviku takistamisel. Teatavasti on mitmed terviseorganisatsioonid ja teadlased (sh ka dr Anthony Fauci ja prof Irja Lutsar) korduvalt öelnud, et terved inimesed ei peaks kandma maske, sest sellest pole mitte mingit kasu. Pöördusin Tartu Ülikooli professori Heikki Junnineni poole ning palusin tal esitada teaduslikud asitõendid, mis tõestaksid, et maskidest on kasu viiruse leviku takistamisel. Allpool leiategi professori vastused minu küsimustele, mis aga ei suuda kuidagi tõestada, et inimestele maski pähesurumine aitaks viiruse levikut takistada.

 

Nagu me näeme inimkatsete peal üle maailma, siis kõikides piirkondades (ka Eestis), kus maskinõue kehtestati, ei olnud sellel mitte mingit mõju viiruse leviku takistamisel. Eestis oli isegi näha, et maskinõudega tõusid “nakatumisnumbrid” märkimisväärselt, nagu on näha juuresolevalt graafikult.

 

Möödunud nädalal ilmus Päevalehes bioloogi ja psühhoterapeudi Tauno Jürgensteini artikkel “Maskid koroonaviiruse vastu ei aita, teaduslikku tõendust nende kasulikkusest pole!”, mis võtab kogu selle maskisaaga kokku ning teeb asjad puust ja punaselt selgeks, esitades mitmeid teaduslikke uuringuid oma väidete tõestuseks, sh pöörab ka tähelepanu sellele, mida me oleme ka Telegramis korduvalt maininud: see viirus, mida siin kardetakse, on mitmeid kordi tillukesem kui maski riideavad, mis seda väidetavat viirust justkui kinni peaks pidama. Imestan, et Päevaleht sellise artikli on avaldanud, sest Päevaleht kuulub ju Delfile ning sealne faktikontroll on korduvalt Facebookist maha võtnud samasuguse infoga Telegrami artikleid.

 

Numbrid ei valeta, viirusosakesed mahuvad nendest piludest läbi

 

Saksamaal läbiviidud uuringus selgus, et maskide kandmine mõjus 68% laste tervisele kahjulikult, maskide kahjulikkust lastele on täheldatud ka Suurbritannias. Tegelikult ei ole vaja teha isegi uuringut, et aru saada, et maskidega kaasneb ebamugavus, palavus, hapniku puudus, uimasus jne. Seega, mis põhjusel survestatakse inimesi kandma neid ebamugavaid ja tervistkahjustavaid maske, millel pole mitte mingit kasu väidetava viiruspandeemia leviku takistamisel?

 

Niisiis pöördusin prof Krista Fischeri poole, kes oma mudelitega käib riigikogus ja teadusnõukogus koroonaekspertiishinnanguid jagamas ning palusin, et ta esitaks teaduslikke uuringuid, mis tõestaksid, et maskide kandmisest oleks kasu viiruse leviku takistamisel.

Minu üllatuseks vastas prof Fischer nii:

“Ma ei ole sel teemal ise ekspert, aga usaldan neid kes on – nt prof. Heikki Junninen võib teile põhjalikult maskidest rääkida”. 

Umbes samal ajal toimus Facebooki vahendusel virtuaalne sündmus “Küsi teadlastelt kõike koroona kohta”, mille pildilt võiski näha paari teadlast kandmas maske. Seega uurisin mina ja ka mitmed teised, kas teadlastel on ette näidata teaduslikke uuringuid, mis kinnitaksid, et maskide kandmisest oleks mingit kasu viiruse leviku takistamisel.

Ka need teadlasid viitasid korduvalt Tartu Ülikooli teadlase prof Heikki Junninenile ning soovitasid just temalt uurida maskide tõhususe kohta.

Seega ma järeldan, et prof Junninen on üks põhimeestest Eestis, kes teab ja oskab välja tuua teaduslikud katsed maskide kandmise tõhusese osas viiruse leviku takistamisel; sest just temale viitasid teadlaste tandem Facebookis ning ka teadusnõukogusse kuuluv prof Krista Fischer.

Pöördusingi siis Tartu Ülikooli professori Heikki Junnineni poole ning palusin tal esitada teaduslikud asitõendid, mis tõestaksid, et maskidest on kasu viiruse leviku takistamisel. Minu rõõmuks saatis prof Junninen mulle kohe kirja vastu ning tõi seal välja neli uuringut, mis tegelikult ei tõesta seda, mida ma palusin, lisatud minu kommentaarid:

1. 

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt