EI AITA IKKA KÜLL! Seišellidel on kolmandik uutest Covid-19 nakatunutest vaktsineeritud inimesed

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. mai 2021 kell 16:49Maailma kõige kõrgema vaktsineerimismääraga riigis Seišellidel tõuseb hoolimata kaitsepookimistest Covidi juhtumite arv: kolmandik uutest haigestunutest on vaktsineeritud inimesed. Mis toimub?

 

Seišellidel oli BBC andmetel vaktsineeritud üle 62% täiskasvanud elanikkonnast. Aga vaatamata sellele, et 98 000 elanikuga saareriik on lähenemas nn karjaimmuunsuse tekke künnisele, tõuseb seal Covid-19 juhtumite arv taas. Ja massiliselt haigestuvad ka vaktsineeritud!

Riigi terviseamet otsustas sulgeda taas kõik koolid, tühistada sportlikud tegevused, piirata inimestevahelist suhtlemist ning võtta kasutusele kaupluste ja baaride varajase sulgemise taktika. Inimesed suunati taas tööle kodukontorisse ja taaselustati liikumiskeeld.

Seišellidel registreeriti eelmisel nädalal 1007 aktiivset Covidi juhtumit, millest kolmandik tuvastati inimestel, kes on juba saanud kahekordse annuse AstraZeneca või Sinopharmi vaktsiini. Miks juhtumite arv hoolimata vaktsineerimisest tõuseb, seda ei oska tervisespetsid põhjendada. Peavoolumeedia viitab küll Lõuna-Aafrika “mutanttüvele” (ehk tüvele B.1.351, mille suhtes AstraZeneca ei toimivat) ja sellele, et Seišellidel kasutatakse India päritolu vaktsiine.

Seišellid lisati jaanuaris Suurbritannia reiside punasesse nimekirja koos üheksa Lõuna-Aafrika riigi ja Mauritiusega. Hiljutise pressikonverentsi ajal ei pakkunud ametnikud välja kuigi palju üksikasju selle kohta, mis nende arvates võib viiruse uue leviku põhjustada.

Kui Seišellide president Wavel Ramkalawan teatas jaanuari lõpus esmakordselt vaktsineerimise algusest riigis, oli Seišellidel registreeritud kohaliku tervishoiuministeeriumi andmetel ainult 531 koroonaviiruse juhtumit ja üks surm. Kuid nelja kuu jooksul on see arv tõusnud enam kui kümme korda, 6373-ni.

28. aprillil oli riigis uusi haigestumiste juhtumeid 612, aga 3. maiks juba 1068, kusjuures 84% nakatunutest olid kohalikud. Kaks kolmandikku nakatunutest ei olnud koroona-kaitsesüsti saanud või olid saanud ühe vaktsiinidoosi. Ülejäänud kolmandik oli saanud mõlemad vaktsiinidoosid.

 

Allikad: Zero Hedge, Delfi

Toimetas Sander Soomaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt