Eesti Päevaleht: positiivsete testide protsent on tugevalt moonutatud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. november 2020 kell 18:38Terviseamet on siiani esitlenud koroonastatistikat vaid esmastele testidele tuginedes, kordustestid on statistikast välja jäetud. Nii on näidatud positiivsete testide protsenti suuremana kui see tegelikult on, kirjutab Eesti Päevaleht

 

Ametlikult on Eestis koroonaviiruse suhtes analüüsitud 283 222 testi. Tegelikult näitab see arv aga ainult esmaseid teste ja testide koguarv on ligi 400 000. 

Eesti Päevalehele teadaolevalt märgati terviseametis alles nädal tagasi, et süsteem, kuhu koroonaproovid kokku koguti (TEHIK – Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus), võtab ühe inimese kohta arvesse vaid ühe negatiivse ja ühe positiivse proovi, isegi kui inimene on andnud üle kümne proovi.

Näide: Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4851 koroonaviiruse testi, neist 144 ehk 3% osutus positiivseks. Esmaseid teste oli kokku 2737, neist 132 ehk 4,8% olid positiivsed.

 

Loe pikemalt: Eesti Päevaleht

 

Toimetas Madis MarkKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt