Dr Karmen Joller muutis kardinaalselt oma arvamust meditsiiniteaduste kohta?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. detsember 2020 kell 12:01Foto: Margus Johanson

2017. aastal aasta arsti tiitli pälvinud perearst Karmen Joller teatas 26. detsembril toimunud pressikonverentsil Delfi TV-le, et kavatseb end ühe esimese arstina Eestis 27. detsembril vaktsineerida Pfizeri/BioNTechi koroonavaktsiiniga, lisades, et tema otsus tuleb 100% teadmiste pinnalt.

 

Eilse avalduse puhul paneb kulmu kergitama seik, et alles kolm kuud tagasi ütles doktor Telegrami Podcasti külalisena, et meditsiinis ei ole mitte midagi kunagi 100% kindlat.

Huvitav, et sellise meelemuutuse tingis vaktsiin, mis töötati välja rekordajaga ja mille pikaajalisi mõjusid on olnud võimatu uurida.

Seda, et teaduses ei ole midagi 100%, on öelnud väga paljud teadlased ja arstid – alles hiljuti juhtis sellele koroona-infosõja teemalises ETV saates “Suud puhtaks” Tartu ülikooli neuropsühhofarmakoloogia professor Jaanus Harro, kes sõnas, et “…teadlasel on eksimine põhimõtteliselt palga sees. Ma sellise kolleegiga ei tahaks koos töötada, kes ei tunnistada, et ta on eksinud.”

Saatsime kommentaaripalve ka arstile endale ja küsisime, kuidas saab öelda, et otsus põhineb 100% teadmistel kui teaduses pole midagi 100% kindlat. Karmen Joller vastas: “Otsus põhineb teadmistel, mh ka teadmisel, et meditsiinis pole miski 100% kindel. See vaktsiin ei anna, nagu teisedki, 100%-list kaitset, aga annab 95%. Mulle sellest piisab. Piisaks isegi 50%st.”

 

Allikad: lingid artikli sees

Foto: Margus Johanson

 

Toimetasid Hando Tõnumaa ja Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt