Norra ravimiamet: pärast esimest koroonavaktsiini süsti on surnud 23 inimest (ERR)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. jaanuar 2021 kell 9:09Norra ravimiameti teatel võib üle 80-aastaste kehva tervisega inimeste koroonaviiruse vastane vaktsineerimine olla ohtlik, sest pärast esimest süsti on riigis lühikese aja jooksul surnud 23 inimest, vahendab ERR.

 

Norra ravimiameti teatel näitavad 13 inimese lahkamistulemused, et koroonavaktsiini kõrvaltoimed võisid tekitada nõrkadele eakatele inimestele väga raskeid reaktsioone.

“Kõige raskema nõrkusega inimeste jaoks võivad isegi suhteliselt kerged koroonavaktsiini kõrvaltoimed põhjustada tõsiseid tagajärgi. Neile, kellel on niikuinii alles jäänud väga lühike eluiga, võib vaktsiini kasu olla marginaalne või ebaoluline,” teatas Norra rahvatervise instituut.

Norras on esimese koroonavaktsiini süsti saanud 33 000 inimest ja peamiselt on vaktsineeritud vanemaid inimesi. Enamasti on kasutatud Pfizeri/BioNTechi vaktsiini, sel nädalal hakati kasutama ka Moderna vaktsiini.

Islandil ilmus 4. jaanuaril koroonavaktsiiniga seoses uudis kolme inimese surmast. Nimelt oli neist igaüks saanud doosi uut Pfizeri vaktsiini, ent ravimiameti direktori Rúna Hauksdóttiri sõnul oli surmade seos vaktsiiniga ebamäärane ja kõigil neist olid varasemast rasked tervislikud seisundid.

 

Allikad: ERR, Frettabladid

 

Toimetas Sander Soomaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt