Vanglaplaneet: dr Joller räägib lastele, et nad ei pea vaktsiinivastast vanemat kuulama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. jaanuar 2022 kell 12:2323. novembril 2021 toimus Rakvere koolides üle 12-aastastele lastele infotund COVID-19 leviku ja selle vastu vaktsineerimise teemadel. Infotunni korraldajaks oli Rakvere linna õpilasesindus ja ettekandjateks Terviseameti Ida regionaalosakonna juhataja Marje Muusikus ning perearst Karmen Joller, vahendab Vanglaplaneet.ee.

 

Infotund toimus Teamsi vahendusel ning sellest tehti ka salvestus, mida esialgu lubati jagada ka huvilistele. Kui aga lapsevanem Timo soovis hiljem infotunnist tehtud salvestust näha, selgus, et olukord on muutunud ja lapsevanematele seda infot jagada ei ole võimalik.

Peale linnavalitsusega suhtlemist õnnestus Timol infotunnist tehtud salvestus siiski koolis koos direktoriga üle vaadata ja ka märkmeid teha.

Põhjus, miks kooli juhtkond ümber mõtles ja infotunnis räägitud jutu avalikustamist pelgab, seisneb ilmselt perearst Karmen Jolleri väljaütlemistes.

Vaata all olevast videost, kuidas Timol õnnestus infotunni salvestust näha ning mida ta jõudis Karmen Jolleri jutust kirja panna:

 

Mõned infotunnis kõlanud Karmen Jolleri tsitaadid:

“Vaktsiinid ei ole ohtlikud. Nad lihtsalt ei ole ohtlikud ja ma ei ole aru saanud miks sellist kuvandit vaktsiinidele külge pannakse.”

“Vaktsiini kõrvaltoimed ei teki kunagi aastate pärast, see lihtsalt ei ole võimalik.”

“Vaktsiinidel praktiliselt puuduvad kõrvaltoimed.”

“Ei ole vaja vanema nõusolekut. Aga meie arstidena loomulikult kiidame alati heaks selle kui need asjad vanematega läbi räägitakse ja tehakse koostööd. Aga kui lapsevanem on absoluutne vaktsiinivastane ja laps ikkagi soovib vaktsiini, siis tal on õigus minna perearsti juurde ja saada see vaktsiin.”

“Me teeme selle vaktsiini ära ka siis kui lapsevanem on täiesti vastu, et perearst seda teeb. Minu praktikas seda ette ei ole tulnud, sest ka vaktsiinivastased vanemad armastavad oma lapsi nii palju, et nad ei takista neid kui nad tahavad teistmoodi otsustada.”

“Lapsel on õigus oma keha üle ise otsustada. Keegi ei saa öelda mida minu kehaga tehakse, ka lapsevanem mitte”

“Vaktsiinide kohta levitatakse süstemaatiliselt valet. On ka osa arste ja osa teadlaseid, kes valetavad lihtsalt. Ma ei tea milleks. Kas nad tahavad kuulsaks saada, kas nad tahavad tähelepanu, vahel on need rahalised huvid.”

“Kui 80 aastane inimene on vaktsineerimata ja ta jääb Covidisse, siis ta sureb ära.”

 

Rakvere linnavalitsuse vastuseid Timo küsimustele loe Vanglaplaneedi lehelt:

https://vanglaplaneet.ee/blog/2022/01/05/perearst-karmen-joller-raagib-koolilastele-salaja-et-nad-ei-pea-vaktsiinivastase-vanema-juttu-kuulama/

Foto: vanglaplaneet.ee

 

Toimetas Peeter Proos / Vanglaplaneet.ee

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt