Esimese koroonavaktsiini käiku lasknud Pfizer ei ole vastutav kõrvaltoimete eest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. detsember 2020 kell 16:03Suurbritannia valitsus määras farmaatsiahiiglasele Pfizerile õigusliku immuniteedi, mis kaitseb teda vaktsiinikahjude korral kohtusse kaevamise eest, võimaldades koroonaviiruse vaktsiini edukalt käiku lasta. Esimeste hulgas olid 90-aastane vanaema ja 81-aastane mees, kelle nimi on William Shakespeare. 

 

Ravimite ja tervishoiutoodete reguleeriv amet andis 1. detsembril loa Pfizer / BioNTech vaktsiinile vastavalt 2012. aasta inimtervishoiu eeskirjade määrusele 174, mis lubab litsentseerimata ravimeid kasutada hädaolukorras, näiteks pandeemia korral.

Ministrid on viimastel nädalatel ka seadust muutnud, et kaitsta ettevõtteid nagu Pfizer, mis annab neile igasuguste komplikatsioonide korral immuniteedi kohtusse kaevamise eest. Samuti on kaitstud riikliku tervishoiuteenistuse (NHS) töötajad ja vaktsiini tootjad. Vaktsiinikahjude hüvitamise seadus tagab ühekordse 120 000 naela suuruse makse inimestele, kes on vaktsineerimise tagajärjel saanud püsiva puude või muid kahjustusi.

Pressikonverentsil keeldus Pfizeri Suurbritannia tegevdirektor Ben Osborn selgitamast, miks ettevõte immuniteeti vajab. Ta ütles: “Me ei avalikusta selle lepingu mistahes aspekti üksikasju, eriti mis puudutab vastutuse välistamise klausleid.”

Vaktsiin tehakse kättesaadavaks kõigile, kes on vanemad kui 16 aastat, kuid mitte rasedatele naistele, kuna puuduvad andmed selle ko

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt