Telegrami uudised (nädal 45): vaktsiinikahjustuste fond, kohtuasjad ja koroonatabletid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. november 2021 kell 20:06Teie ees on meie uudised ajavahemikust 8.-14. november 2021. Möödunud nädalal saime teada, et halvasti toimivate koroonavaktsiinide asemel tulevad peagi turule koroonatabletid, Eesti valitsus on lõpuks aru saanud, et vaktsiinikahjustused esisteerivad ning eestlased lähevad aina julgemalt oma õiguste kaitseks kohtusse.

 

Vaata kokkuvõtet siit:

 

1
https://www.telegram.ee/arvamus/tabletid-annavad-uue-lootuse-ulemaailmses-voitluses-covid-19-vastu

Suured lubadused! Pfizer lubab koroonatabletti, mis vähendab surma riski 89%!

11. novembril andsid Suurbritannia ametiasutused USA farmaatsiahiiu Mercki eksperimentaalsele ravimile molnupiraviir heakskiidu, mis on esimene kord, kui paljulubav COVID-19 pillidel põhinev ravi lubati kõikjal maailmas.

Juba järgmisel hommikul pärast selle uudise avaldamist teatas Pfizer oma eksperimentaalsest viirusevastasest ravimist paxlovid, mis vähendas viirusesse nakatunud kõrge riskiga inimeste haiglaravi ja surma riski 89 protsenti ning lubas, et nad esitlevad seda peagi USA-le.

Vaktsiin alla ja tablett peale – tervist!

 

2
https://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik/robert-kochi-instituut-kuulutab-vaktsineerimise-praktiliselt-mottetuks-vaikeses-kirjas

Robert Kochi Instituut kuulutab vaktsineerimise praktiliselt mõttetuks – väikeses kirjas

Robert Kochi Instituut (RKI) on muutnud COVIDi vastu vaktsineerimist käsitleva ametliku teabe peamist lõiku väikeses kirjas. Seal on nüüd lakooniliselt öeldud, et nakatumise tõenäosus pärast vaktsineerimist “ei ole kvantifitseeritav”.

Ühtäkki pole väidetava kaitsva toime kohta enam infot ehk kõrge tervishoiuasutus ei taha enam kindlaks teha, kas ja mil määral on vaktsineeritud inimene endiselt kaitstud või mil määral kaitseb ta teisi nakatumise eest.

Seni on see aga olnud ainus usutav põhjus, miks end üldse vaktsineerida.

Kuni 1. novembrini oli RKI kodulehel kirjas: „Rahvatervise seisukohalt näib viiruse edasikandumise risk olevat sedavõrd vähenenud, et vaktsineeritud isikutel ei ole haiguse epidemioloogias enam olulist rolli.” See lõik on vaktsineeritud inimeste “privileegide” üks peamisi aluseid, aga see lõik on tänases RKI kodulehe versioonis kustutatud.

Mis toimub?

 

3
https://www.telegram.ee/eesti/isamaa-algatas-eelnou-vaktsiinikahjustuse-fondi-loomiseks

Isamaa algatas eelnõu vaktsiinikahjustuse fondi loomiseks

“Kui riik kohustab inimesi vaktsineerima, peab ta olema valmis ka vastutuse võtma ja inimesi abistama,” ütles Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

Otsus võeti kiiresti vastu:

 

4
https://www.telegram.ee/eesti/valitsus-on-joudnud-kokkuleppele-vaktsiinikahjustuste-fondi-asutamises

Valitsus on jõudnud kokkuleppele vaktsiinikahjustuste fondi asutamises

Eelmise aasta 27. detsembrist selle aasta 7. novembrini on Ravimiameti lehele COVID-19 vaktsiinidega seoses saadetud 5696 teatist (0,37 % vaktsiinidoosidest) võimalike kõrvaltoimete ja vaktsiini ebaefektiivsuse kohta, sh 224 teadet tõsiste kõrvaltoimete kohta.

Näiteks on seal välja toodud juhtum, kus 16-aastane nooruk suri 6. päeval pärast 1. vaktsiiniannust kopsuarteri trombemboolia tõttu. Noorukil esinesid olulised riskifaktorid ja kaasuvad haigused (sh korduvad tromboosid). Ravimiameti hinnangul seos vaktsiiniga puudub.

Ka Telegrami toimetuseni on jõudnud mitmeid raskeid kõrvaltoimeid (nt nägemise kaotamine, kuulmise kaotamine, osaline halvatus, surm), mille osas inimene ise või pere ei ole ravimiametile kõrvaltoimete kohta teatist teinud, kuna perearsti sõnul seos vaktsiiniga puudub.

Vaatame siis, kuidas see fond tööle hakkab.

 

5
https://www.telegram.ee/eesti/yle-50-ppa-vaktsineerimata-teenistuja-sai-kohtust-esialgse-oiguskaitse

Üle 50 PPA vaktsineerimata teenistuja sai kohtust esialgse õiguskaitse

Kohus andis eelmisel nädalal esialgse õiguskaitse enam kui 50 politsei- ja piirivalveameti (PPA) teenistuja ühishagi raames, milles nad nõuavad vaktsineerimiskohustust sisaldava PPA käskkirja tühistamist. Hagi esitanud teenistujaid ähvardab vallandamine.

Advokaat Jaanika Reilik-Bakhoffi sõnul on taoliste käskkirjade väljastamine paraku väga levinud ning nende õiguspärasust peab saama kohtus hinnata enne, kui sajad inimesed töölt vabastatakse.

 

6
https://www.telegram.ee/eesti/telegrami-podcast-59-koroonapettuse-vastu-uhishagidega-kulas-robert-sarv

Telegramil käis külas advokaat Robert Sarv: koroonapettuse vastu ühishagidega

10. novembril väisas meie stuudiot vandeadvokaat Robert Sarv, kes on alustanud ühishagide koostamist Eesti Vabariigi valitsuse vastu. Nimelt leiab Sarv, et mitmed koroonapiirangud on põhiseadusevastased ning kui kohtud vähegi põhiseadusest ja õigusriigi alustest lugu peavad, võib oodata ka sellele vastavaid tulemusi.

 

7
https://www.telegram.ee/maailm/video-austraalia-vic-tervishoiuministeeriumi-covid-osakonna-juht-valige-oma-murk

Austraalia (VIC) tervishoiuministeeriumi Covid-osakonna juht: valige oma mürk!

Austraalia on teatavasti koroonapettuse test-tsoon, kus rakendatakse läänemaailma kõige karmimaid meetmeid, et näha, kui kaugele on massid nõus kaasa minema meditsiiniterrorismi ja inimõiguste kaotamisega.

Kõige karmimate piirangutega osariigi, Victoria tervishoiuministeeriumi Covid-osakonna juhataja, sisuliselt koroonadetektiivide komandör Jeroen Weimar ütles kõik ausalt välja: “Vaktsiini on veel, olgu selleks Moderna, Pfizer või AstraZeneca, valige oma mürk*..”.

 

8
https://www.telegram.ee/arvamus/2-x-2-5-ehk-kas-teadust-usaldama-kutsuvad-arvamusliidrid-ise-usaldavad-teadust

2 x 2 = 5 ehk kas teadust usaldama kutsuvad arvamusliidrid ise usaldavad teadust?

Mikrobioloog ja tõlkija Rainis Toomemaa toob oma värskes arvamusloos Telegramile kolm juhuslikku näidet viimastest nädalatest, mille saab kokku võtta mõttega „Sõbrad, usaldame teadust…“, aga kus teaduslike faktidega on pigem halvasti või väga halvasti.

Kaja Kallase arvates peaksid vaktsineerimata inimesed püsima kodus, et vältida haiglate ülekoormust.
Eestis on üle 7000 haiglakoha, neist 4409 koroonapatsientidele tarvilise hapnikuvalmidusega. Läinud talvel oli tipphetkel kroonviirusega ravil üle 700 patsiendi.

Tervise Arengu Instituudi infosüsteemi andmetel viibis 2020. aastal hingamisteede haigustega haiglaravil ca 24% vähem patsiente kui 2019. aastal ja ca 26% vähem kui 2018. aastal.

Kus on haiglate ülekoormus, millega rahvusringhääling igapäevaselt vaatajate-kuulajate ajusid loputab?

Ebateaduslikku lähenemist demonstreerib artikli autor lisaks Kaja Kallasele ka Arkadi Popovi ja Andres Meritsa väljaütlemiste näitel.

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast. Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Allikad: lingid teksti ja artiklite sees

Videomontaaž: Telegram

Foto: ekraanikuva

 

Toimetasid Sander Soomaa ja Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt